UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Letem Světem knihy 2018

Letem Světem knihy 2018
17.05.2018

Jan Procházka v převleku redaktora Vanili.cz prošel celým světem – Světem knihy

Jak říká Františka Vrbenská: „Strýček Google poradí“ a tak si jistě každý dohledá Svět knihy v datech… Říká se, že Svět knihy je svátkem všech knihomolů, třeba právě pro veletržní ceny knih. Letos jsem se na nejznámější tuzemský veletrh vypravil hned třikrát, abych pro vás nasál atmosféru knih, potu a davů všech lidí. No a samozřejmě také proto, abych navštívil některé besedy a potkal známé tváře.

Hned po zahájení jsem měl možnost nafotit úžasnou Kláru Walker Smolíkovou i krásnou a sympatickou ilustrátorku Barboru Buchalovou, obě neúnavné propagátorky knih a knihoven mezi omladinou.

Poté, co mi obě sličné ženy málem zavařily čočku fotoaparátu, jsem natrefil na šéfa audio vydavatelství OneHotBook, Martina Pilaře. Pohovořili jsme o jeho plánech do budoucna, načež si pak zapózoval s narátorem audioknihy Marťan, Janem Zadražilem.

A pak šup, šup zpátky do sálu fantastiky na besedu o audioknihách, kterou moderoval nezničitelný Jiří Walker Procházka, jemuž sekundovali Tomáš Výchopeň (Tympanum) a Mirka Jakabová (Audiolibrix).
 
V DUŠI SÍLÍ STRACH
Sotva dozněl moderátorův zvučný hlas, zahlédl jsem Františku Vrbenskou, která se ocitala v blízkosti besedy na téma Horor. Tu vedl šéfredaktor časopisu Howard, Honza Vojtíšek, a moje milá kolegyně z Vanili.cz, spisovatelka a publicistka Kristina Haidingerová. Podotýkám, že mě překvapilo, kolik dětí se této besedy aktivně zúčastnilo, kolik jich vlastně čte horory. Došlo i na vědomostní soutěžení. A výsledek? Mladá krev totálně převálcovala nás, staré strašáky.

Odskočil jsem udělat několik fotek stánků Ikarie a Epochy a už zase zpátky na přednášku mé oblíbené Františky Vrbenské. Vyprávěla mimo jiné o tom, jak správně napsat věrohodnou historickou fantasy. A také nás, věřte mi nebo ne, přesvědčila o tom, že dějiny jsou jako sendvič! 
 
DEN ZA DNEM VTEŘINY JDOU
Třetí den na Světě knihy. Z oficiálních akcí jsem navštívil křest audioknihy Soudné sestry, který probíhal sice v příšerném vedru, ve stanu na sále audioknih, zato však ve velmi přátelské atmosféře. Moc se mi líbil vstup Jiřího Walkera Procházky a jeho vzpomínka na Překladatele pana Kantůrka.

Sečteno a podtrženo. Nešvarů, se kterými se Svět knihy potýkal už vloni, se organizátoři nezbavili. Vedro bylo strašlivé a větrání či klimatizace fakt nefungovala. Navíc díky rozlehlému prostoru rozdělenému tenkými přepážkami bylo slyšet povídání moderátorů z mnoha dalších sálů. Obdivoval jsem Františku Vrbenskou i Kláru Smolíkovou, že dokázaly ten randál, který do sálu fantastiky zaléhal ze všech stran vůbec přehlušit.

Kombinace toho a davů lidí jednomu moc na pohodě nepřidala. Ale besedy i výstava o historii komiksu (protože ten je jedním z hlavních témat veletrhu taky) byly fajn.

Ostatně z fotek poznáte sami, jaké peklo může být na Světě knihy.
 
- - -
Na vlastní kůži pro vás zažil a zpracoval Jan Procházka
 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.