UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Leoš Kastner natáčí postapokalyptický film Trash Town. Dokončen bude v květnu 2019

Leoš Kastner natáčí postapokalyptický film Trash Town. Dokončen bude v květnu 2019
23.11.2018

Děj filmu Trash Town sleduje život a cesty přeživších klanů, které tvoří zcela odlišné etniky a národnosti.

Myšlenka filmu se začala rodit už v prosinci minulého roku a samotný scénář začal vznikat na jaře 2018. Jedná se o příběh v postapokalyptickém světě, který se z velké části odehrává v postapokalyptické české kotlině – Trash Town. Děj sleduje život a cesty přeživších klanů, které tvoří zcela odlišné etniky a národnosti.

Pro film bylo vybudováno speciální postapokalyptické městečko

Pro film bylo vybudováno speciální postapokalyptické městečko, na jehož stavbě se podílela skupina nadšenců. Trash Town vznikl na bývalém vojenském letišti v Líních a trvalo dva měsíce než byly postaveny veškeré chatrče, bunkry, hospody a kulisy.

„Téma, které jsem si zvolil, je velmi citlivou a složitou záležitostí, ale právě díky filmovému příběhu si myslím, že s touto myšlenkou naložím co nejlépe.“ tvrdí režisér filmu Leoš Kastner. Pomocí zvoleného tématu, je záměrem filmu představit vizi alternativní budoucnosti. Té budoucnosti, která v autorovo pojetí dává víru, že budoucí společnost nemusí být taková, jakou si ji představujeme. Tvůrci jsou si jistí, že se bude jednat o kontroverzní snímek, jelikož se v dialozích objevují rasové a náboženské otázky.

Hlavní postavou filmu je Rassler

"Hlavní postava postapo filmu Trash Town je Rassler - velice tajemný a záludný charakter. Po proběhnutých natáčení můžeme s klidným svědomím říci, že ho náš herec Andreas Samec hraje výborně." doplňuje Kastner.

A jak vlastně filmaři sháněli peníze?

Převážnou část rozpočtu si tvůrci platili z vlastních kapes. Nicméně projekt Trash Town se rozhodl sehnat peníze i cestou crowdfundingu, a to na internetové stránce Startovač. Kampaň scílovou částkou 60 tisíc byla úspěšná a tak se tvůrci pustili do natáčení.

Neočekává se, že by se peníze vrátily. Výsledný film však bude promítán na tuzemských i zahraničních festivalech (například v Turecku). Trash Town bude obsahovat mimo češtinu i cizojazyčné znění – turečtinu, francouzštinu a turečtinu.

Kdy bude film k vidění?

Film Trash Town bude kompletně dokončen v květnu 2019 a premiéra se odehraje v Kině Káčko v Dobřanech. Po premiéře Šílených klaunů (předchozí projekt skupiny MovieHouse) si toto kino filmaři velmi oblíbili a znovu se rozhodli pro uspořádání premiéry právě zde.

Film můžete podpořit na facebooku: https://www.facebook.com/trashtownmovie/

Partnerem filmu je scifi magazín Vanili.cz.

Foto: Jan LukášKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.