UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Krysí královny a jejich démoni

Krysí královny a jejich démoni
18.09.2019

Betty, Dee, Violet a Hannah oblékly v třetím díle skvělé komiksové série nový kabátek.

Je to tak. Ve třetím a zároveň posledním díle první série Krysích královen přichází do tvůrčího týmu Tess Fowlerová a Tambra Bonvillainová. Tím se dost zásadně změnila výtvarná stránka komiksu, ale o tom později. Scénáristické pero stále pevně třímá Kurtis J. Wiebe, a tak i třetí díl překypuje nejen mečem, magií a spoustou krve, ale také city a emocemi.

Krysí královny opustily Palisádu. Nyní se vydávají na magickou univerzitu, aby zjistily, kam zmizel otec Hannah. A protože si všichni s sebou vláčíme nějaké ty démony, bude pátrání mnohem složitější, než si povedená čtveřice zpočátku myslela.

Příběh oproti dvěma předchozím sešitům výrazně potemněl. Čtenář se mnohem blíže seznamuje s minulostí a s rodinou držkaté nekromantky, což samo o sobě není veselé čtení. Navíc hrdinky projdou vážně hnusnou vztahovou krizí. Veskrze temný příběh odlehčuje vlastně jen krátká epizoda s drakem, bonusová povídka v hlavní roli s Bragou (to je ta jednooká skřetice, která pomáhala bránit Palisádu) a samozřejmě řízné dialogy, o jejichž překlad se opět postaral Darek Šmíd. Ovšem oproti předchozím dvěma dílům malebné vulgarizmy lehce přitvrdily, což rozhodně není na škodu.

Třetí díl přímo navazuje na poslední panel předchozího sešitu. Ale popravdě se čtenář může při čtení kapitol 11 a 12 cítit lehce zmatený. Pak se vše sice víceméně v jedné větě vysvětlí, nicméně i tak na mě cesta na univerzitu působila více než zmateným dojmem.

V úvodu recenze jsem psal, že se výtvarné stránky komiksu chopila Tess Fowlerová (kresba) a Tambra Bonvillainová (koloring). Tess přinesla Královnám nejen pár kostýmních změn (což je hezky vidět na stránce s náčrtky, které jsou součástí bonusů), ale především mainstreamu se blížící kresbu. Ty tam jsou ostré hrany a detaily, ať už kostýmů či mimiky postav, mnohem lépe vyniknou. Hřejivé a přepestré barvy pak nejspíš budou také více lahodit oku běžného čtenáře. Démoni nejsou po výtvarné stránce horší nebo lepší než předchozí dvě knihy. Jsou prostě jen trochu jiné.

Za mě je závěrečná část první série o dračí šupinu slabší než její dva předchozí díly. Přesto nastavila laťku hodně vysoko. Takže si pusťte jakoukoliv desku Helloween a přečtěte si třetí díl Krysích královen. A tiše doufejte, že Crew vydá i druhou sérii.
Jan Procházka

Hodnocení:80%
Série: Krysí královny (3.)
Žánr: Dobrodružné, Komiksy, Fantasy
Vydáno: 2019, Crew
Orig. název: Demons (2016)
Počet stran: 160 Jazyk vydání: český
Překlad: Darek Šmíd
Edice: Světové komiksy česky
Ilustrace/foto: Tess Fowler
Autor obálky: Stjepan Šejić
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7449-757-5Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.