UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Krotitelé draků - umělci na výpravě do nerdovských končin

Krotitelé draků - umělci na výpravě do nerdovských končin
18.06.2019

Krotitelé draků – to je název nové originální show, jejíž kampaň se objevila na Startovači 10. června tohoto roku.

Setkávají se v ní známí i méně známí umělci, kteří ve společném vyprávění představují postavy z fantaskního světa. K završení jejich dobrodružného příběhu můžete dopomoci i vy!

Kromě dynamické upoutávky s ukázkami vypustí autoři už se začátkem kampaně také celý první díl této show – backeři se tak mohou na vlastní oči přesvědčit, oč tvůrcům jde. Už z prvních záběrů je jasné, že pořad, na kterém se podíleli jak filmoví profesionálové, tak samotní fanoušci, kterých má pořad na facebooku již přes dva a půl tisíce, je splněným snem mnoha lidí toužících se vrátit do dob, kdy s kamarády hráli „dračák“.

Na rozdíl od seriálů či počítačových her, kde jsou možnosti příběhu předem dané, ve stolních hrách na hrdiny mohou postavy hráčů udělat naprosto cokoliv – mohou svobodně volit a improvizovat. Jejich rozhodnutí proto mají vliv nejen na celý příběh. V době, kdy je pro mnoho z nás naprosto běžné sedět hodiny před počítačem, ať už kvůli práci nebo virtuální zábavě, připomíná hraní stolních her jakýsi návrat ke kořenům, kdy se lidé scházeli u ohně, aby si vyprávěli příběhy a pomocí nich utužovali svá přátelství a sdíleli své problémy i radosti.

Vedoucím vypravěčem – neboli Pánem jeskyně – je scenárista Ladislav Karpianus (Comeback, Černobílo, DVA3, Ohnivé kuře). Vášeň pro vytváření zápletek a příběhů objevil právě díky RPG hrám. V průběhu své práce dokázal dát dohromady partu kamarádů, která se rok pravidelně setkávala, aby se po večerech proměnila v hrstku dobrodruhů, odvážně bojujících proti bezpráví v postapokalyptickém světě Končiny.

Do jeho družiny, která tvoří i partu Krotitelů draků, patří:

Naomi Adachi – moderátorka, herečka a modelka
Matyáš Valenta – herec a moderátor
Matěj Anděl – herec a bývalý bubeník kapely Fellas
Tereza Karpianus – divadelní režisérka
Zuzana Mazáčová – divadelní a filmová scénografka 
… a jako host: Jarda Konáš – bloger, youtuber, hudební publicista a profesionální nerd

Tato družina se rozhodla vytvořit u nás vůbec první seriál tohoto druhu. Bez větších sponzorů, jen s upřímnou touhou představit tuhle osvobozující hru co nejširšímu publiku v Česku.

Zda se jim to povede, se dozvíme v polovině července, kdy kampaň končí. Do té doby celý tým plánuje navštívit Festival Fantazie a také Gamecon, kde budou jakožto zlatý hřeb programu naživo hrát přímo před přítomnými diváky.

Hlavní mediální partner projektu: Fantasymag.cz
Mediální partner projektu: Pevnost
Sponzoři: Prusa3D, Fantasyobchod.cz, Dante WoodworksKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.