UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Komičce Lucii Macháčkové by se líbilo experimentovat s magií

Komičce Lucii Macháčkové by se líbilo experimentovat s magií
15.07.2020

Přinášíme vám rozhovor se stand up komičkou Lucií Macháčkovou

Slyšela jsem, že máte ráda fantasy, konkrétně Harryho Pottera. Který díl máte nejraději a proč?

Miluju třetí díl, Vězně z Azkabanu, protože se tam snoubí taková ta dětská pohádkovost dvou prvních dílů s tím, že to začíná být už docela temný. Mozkomoři, obraceč času, Klofan…celý ten příběh je úžasný, napínavý. Ale mám ráda celou tu sérii. Pět bodů pro Nebelvír? (smích)

Co vy a Pán prstenů anebo Hra o trůny? Co si myslíte o filmovém zpracování versus knihy? Splnilo to vaše očekávání?

Obě série úplně zbožňuju – jak knihy, tak obrazové zpracováním. A nejvíc miluju postavu Daenerys. Ráda říkám, že jsem jí podobná – akorát si to nikdo jiný bohužel nemyslí (smích).

Jaký vztah máte k science fiction? Knihy, filmy? Byla jste někdy na nějakém conu?

Byla jsem několikrát na Animefestu v Brně a podobných akcích pro fanoušky anime a cosplayů v Praze - a bylo to vždycky super.

Kdybyste si měla vybrat jedno fantasy povolání, tak jaké by to bylo a proč?

Kouzelník anebo alchymista. Líbilo by se mi experimentovat s magií. Byla bych taková ta postava, u které se nikdy neví, jestli je na straně dobra anebo zla.

Kdyby bylo možné prožít jeden den jako nadpřirozená postava či superhrdinka, co byste chtěla vyzkoušet?

Ráda bych si zkusila být elfka – ale válečnice, jako třeba Tauriel. Být krásná a éterická, ale také být schopná nakopat protivníkům pořádně prdel. Tauriel je také lesní elfka, což se mi líbí, mám ráda přírodu, miluju jezera a dlouhé túry po horách.

Jste romantická? Sníte o princi na bílém koni, který vás požádá o ruku na břehu jezera za svitu luny?

Nejsem romantická, jsem spíš cynik a ráda stojím nohama na zemi. Nevím, jestli by „romantická princezna“ mohla a chtěla dělat standup. Asi by se jí nelíbilo, že občas stojí na podiu před partou podroušených chlapů, co na ni pořvávají sprosťárny. Dělat standup zkrátka není úplně procházka Lothlórienem, občas je to spíš Moria!

Na co se nyní těšíte? Co příjemného vás čeká v nejbližších dnech?

Těším se na spoustu věcí (smích). Vykašlali jsme se na divadelní prázdniny a standupujeme s kolegy z UndergroundComedy i přes léto, připravujeme stand-up akci tlumočenou do znakového jazyka, píšu nové věci…a také plánuju pár dní někde u vody!

Děkuji za rozhovor

Michaela Voláková

Foto: osobní  archiv Lucie Macháčkové

Lucie Macháčková

Stand up komička a také moderátorka, herečka, lektorka, scenáristka. Poprvé stála na pódiu v září 2014 a záhy začala pravidelně vystupovat s pražskou stand-up skupinou Underground Comedy. O rok později vyhrála cenu pro nejlepšího nováčka na festivalu Humorfest. Spoluzaložila vlastní komediální projekt Koko Comedy - a začala se objevovat na obrazovkách stanice Prima Comedy Central a internetových projektů Mall.tv a Stream.cz. Nyní pravidelně vystupuje a moderuje v češtině, angličtině a francouzštině, píše scénáře, točí vtipné skeče na YouTube, příležitostně hraje a věnuje se režii. Občas se chopí mikrofonu i v zahraničí - Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Velká Británie. Lucka miluje humor a všechno, co dělá, má společného jmenovatele - rozesmát lidi a přinést do jejich života víc legrace.

Zdroj: Lucka MacháčkováKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.