UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Když se vám Střípky času zaseknou do uší

Když se vám Střípky času zaseknou do uší
29.04.2020

Střípky času steampunkerky a ostravské rodačky Petry Slovákové vyšly jako audio kniha

Young Adult časovka odehrávající se v Ostravě je příběhem středoškolačky Jany, která se po smrti otce protlouká, jak se dá. Maminka alkoholička jí moc s obživou nepomáhá, a tak se Jana o shánění financí na živobytí musí starat sama. A když peníze z brigád nestačí, musí si pomoci jinak. Naštěstí má Jana dar. Tím je cestování nebo proskakování časem. Jana občas na chvilku proskočí do minulosti, sebere nějaký ten šperk a dá ho do zastavárny. Vše se pro ni změní, a především zkomplikuje ve chvíli, kdy ji při jedné takové krádeži načapá šéf speciálního policejního magického týmu. Jana se chtíc nechtíc stává členkou jednotky bojující s magicky obdařenými jedinci. Vše se ještě více zamotá, když potká mladého temného čaroděje, který ví o její minulosti víc než ona sama…

Vydání audio knihy Střípky času se chopilo studio Ova audio – http://www.ova-audio.cz/# (naši recenzi si můžete přečíst zde). Ti mají na svém kontě kromě audio prezentací a reklam zatím šest audio knih. Herečka a členka Národního divadla moravskoslezského Sára Erlebachová byla pro narátorský post dobrou volbou. Erlebachové sedne postava lehce cynické Jany jako Harrymu Potterovi jizva na čele – o tom není sporu. Potud byl výběr narátorky na místě. Vlastně dokáže s přehledem podat i všechny ženské i mužské postavy a její projev se vážně dobře poslouchá. Také hudební doprovod se k magií prodchnutému příběhu z Ostravy perfektně hodí. Spojení houslí a klavíru dokáže být melancholické, drásavé i tajemné (jak je právě potřeba). Problém však vidím v postprodukci. I mistr narátor se občas utne a ani Erlebachová se chyb v přednesu nevyvarovala. To je absolutně v pořádku – tyhle drobnosti se mají vyřešit střihem v postprodukci, ale zde jako by ani žádná postprodukce nebyla. Těch míst je všehovšudy pět nebo šest, ale dojem rozhodně kazí. Pokud bude Ova audio u Hostu usilovat o vydání druhého dílu Střípků času, doporučil bych jim věnovat postprodukci větší péči. Protože příběh, narátorka i hudební doprovod za to stojí.

Hodnocení: 70%

Jan Procházka

Střípky času koupíte na portálu Audiotéka. https://audioteka.com/cz/audiobook/stripky-casu

Formát:MP3 ke stažení

 

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.