UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Když k vám promlouvá Bratrstvo krve

Když k vám promlouvá Bratrstvo krve
16.12.2019

Audio verze kultovní trilogie je konečně kompletní!

Když takřka před deseti lety vtrhl na domácí fantastickou scénu František Kotleta se svou knihou Bratrstvo krve – Hustej nářez, bylo to jako zjevení. Mnoho čtenářů si dokonce myslelo, že jesenický Mauglí je reinkarnací mistra Kulhánka. Dnes, šest let po vydání Mega hustého nářezu, dvou prequelech, jednom komiksu, třech antologiích, na kterých se podílel nejen jako editor, a dalších třinácti knih, víme, že se tehdy v roce 2010 nezjevil duch mistra Kulhánka, ale se svou mačetou, desert eaglem a bandou upírů přišel někdo, kdo dodal domácí fantastice várku čerstvé krve.

Pohled do historie:

Lidstvu od pradávna vládli upíři. Říkají si Bratrstvo krve a jsou rozdělení do klanů. Ano, často spolu válčili. Zeptejte se třeba Gerharda a Jana Bezzemka, jak to bylo s Germánským a Slovanským klanem. Jenže všechny půtky byly zapomenuty, když na Zemi přišli Kartani. Žlutá svoloč z vesmíru ovládla celý svět a pozemské vlády jí s tím ještě rády pomáhají. No a kdo by se stavěl na odpor, ten bude eliminován. Nastává chvíle, kdy všechny upírské klany musí povstat a vyhnat tu mimozemskou chamraď z naší krásné planety.

Problém je, že po totálním masakru na zasedání, kterého se zúčastnily hlavy všech klanů, zbylo jen pár upírů, kteří se mohou Kartanům postavit. Jedním z nich je hlavní hrdina a vypravěč Jan Bezzemek a druhým jeho úhlavní nepřítel Gerhard. Když tihle dva spojí síly, dostanou Kartani pořádný kouř.

Hovoří k vám Jan Bezzemek.

Bratrstvo krve si Epocha vydala sama. Hustej nářez byl vlastně historicky prvním titulem, který toto nakladatelství vydalo ve formátu audio knihy. Role vypravěče se tehdy zhostil herec Richard Fiala. Píšu záměrně tehdy, protože Hustej nářez ve formě audioknihy vyšel v roce 2014 a jeho závěrečného dílu jsme se dočkali teprve letos. Důvod je prostý. Vydavatel trval na tom, aby všechny tři audioknihy načetl Richard Fiala. Čekání se vyplatilo. Nejde jen o to, že všechny tři knihy načetl stejný hlas.

Řekněme si to na rovinu. Richard Fiala je prostě dobrý. Jakožto dlouholetý účinkující v mnoha rozhlasových hrách má ostatně pro práci narátora skvělé předpoklady.

Kotletovo Bratrstvo krve je zalidněno velkou spoustou postav. A to nejen mužských a ženských. Fiala každé z nich vtiskl její osobitý hlas a v podstatě nikdy nesklouzl k parodii. A to ani u ženských hrdinek, ani u ukrajinských upírů, za což má můj respekt. A v některých rolích přímo exceluje. Když třeba ve Fakt hustém nářezu vstoupí na scénu transvestita Diana, je Fiala prostě k nakousnutí. Ne, práci narátora v podstatě není co vytknout. Utáhl celou knihu jen svým přednesem, a to bez nejmenšího zaváhání. Protože ačkoliv by se hudební doprovod nebo i zvukové efekty v případě Bratrstva krve samy nabízely, ničeho takového se posluchač nedočká. Těch bezmála dvacet šest hodin, které posluchač s Bratrstvem krve prožije, si užije výhradně díky skvělému nasazení Richarda Fialy.

No a třeba se k nám ještě někdy vrátí v prequelech Vlci a Stalingrad. Co říkáš, Franto?

Hodnocení: 89 %

Formát:MP3 ke stažení

Formát:MP3 ke stažení

Formát:MP3 ke stažení

Audioknihy si můžete koupit přímo na stránkách Epochy: http://www.epocha.cz/knihy/audioknihy/ nebo na Audiotéce : https://audioteka.com/cz/search/author?query=František%20Kotleta

 Kam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.