UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Karetní hra Heroes of Tenefyr

Karetní hra Heroes of Tenefyr
25.11.2019

Upozornění: Částečně se jedná o představení nové karetní hry a částečně o pokus podsunout vám její nákup. Nenechte se strhnout!

Vesnice Tenefyr působí klidným dojmem. V okolí zurčí potůčky, na stráních kopců se pasou ovce a kozy. Obyvatelé nemají důvod ke starostem. Nebo snad mají? Od dob, které nikdo nepamatuje, leží na vesnici zlá kletba. Většina lidí o ní nejspíš ani neví nebo si říkají, že jde o babskou povídačku.

Není tomu tak! Právě tento rok se má kletba naplnit. Z okolních jeskyní vylézají strašlivá stvoření, odporné obludy a nechutné nestvůry, které začínají ohrožovat místní obyvatele. Ti se neumí sami postavit baziliškům, skřetům, orkům a dalším nebezpečným bestiím. Tenefyru hrozí zánik.

Naštěstí přicházejí čtyři hrdinové – barbarka ohánějící se obří sekerou, zlodějka s hbitými prsty, klerik vládnoucí léčivou mocí a bard se znělým hlasem, protože každý občas potřebuje zvednout náladu. Hrdinové ještě můžou zvrátit temný osud malé vesničky, ale něco jim chybí. Spíše někdo. Vy!

Heroes of Tenefyr je KOOPERATIVNÍ karetní hra pro jednoho až čtyři hráče. Pokud ji budete hrát sólo, máte dokonce možnost si vybrat z několika variant – můžete hrát podle pravidel zvlášť upravených pro sólo hraní nebo můžete sami řídit dva až čtyři hrdiny. Princip hry spočívá v postupném vylepšování balíčku a porážení stále silnějších nepřátel. Mohlo by se zdát, že po vyčištění jeskyní už bude vše v pořádku, ale opak je pravdou! Za všemi těmi příšerami se totiž skrývá ultimátní Zlo, které si brousí zuby na milé dobrodruhy i vesnici, kterou se naše čtveřice snaží ochránit.

Zvládnete tomu všemu čelit? Věřím, že ano. Jen do toho! Zamíchejte si karty, podívejte se spoluhráči do očí a řekněte si: „Jdeme na to.“ Užijete si zábavu i napětí, budete se muset zamýšlet nad dalším postupem a na konci snad zažijete i zaslouženou chuť vítězství, protože ač se zdá, že už je vše jasné, nikdy nevíte, jak hrou zamíchá další karta.

Vzhledem k počtu karet bude každá partie Heroes of Tenefyr jiná. Některé věci se ale příliš měnit nebudou, třeba následující otázky a nutnost přijímat určitá rozhodnutí:

Má smysl pokračovat, nebo bude lepší si odpočinout?

Zaútočíme společně dostatečnou silou, nebo se zkusíme připravit lépe?

Děláš si ze mě p*del, nebo to myslíš vážně?

Ano, byť je hra kooperativní, může se stát, že se při ní naštvete. Třeba když čekáte, že vás kamarádka zlodějka podpoří, jenže tu zrovna přemůže její kleptomanie, takže obětuje drahocenné karty, aby přilepšila svému balíčku. Přesto je zde riziko záchvatu vzteku nižší než u jiných her, kde vám někdo záměrně boří bábovičky.

Ke znovuhratelnosti pomáhá seznam úspěchů. Podařilo se vám „dohrát hru na nízkou obtížnost“? Výborně, můžete si odškrtnout jeden z úspěchů a zkusit další. Co třeba „dosáhnout součtu síly hráčů 32“? I tenhle úspěch už máte? V tom případě zkuste „použít kartu Smrtící zásah k porážce posledního nepřítele v balíčku Zla“. Garantuji vám, že tohle jen tak nezvládnete a pokud ano, máte můj hluboký obdiv a popravdě přemýšlím, že první fanoušek MY ONLY COMPANY na Facebooku, který splní všechny úkoly, dostane nějaký super bonus.

Co dostanete, když si hru koupíte?

* Přes 150 karet – více než polovina z nich jsou nepřátelé
* Masivní figurku Zla
* Seznam úspěchů a další

Zadejte svůj e-mail zde a nechte si poslat kupón na slevu 10% a dopravu zdarma, jakmile bude hra k dispozici.

Staňte se naším fanouškem na Facebooku – budete mít možnost získat odměnu za dokončení seznamu úspěchů a neuniknou vám ani další hry, které budeme vydávat, případně pozvánky ke kampaním, kde bude možné získat novinky za nižší cenu.

Pokud se nebudete řídit tím, co jsem napsal na začátku v „Upozornění“, „lajknete“ facebookovou stránku a navíc se přihlásíte k odběru kódu se slevou, budu samozřejmě moc rád. (Takže pro jistotu ještě jednou – „lajkujte“ Facebook a hlaste se o slevu!)

Závěrem bych vám chtěl poděkovat, že jste dočetli až sem. Jako bonus si můžete užít video, které nadaboval Honza Vavřička, kterému jsem za to velice vděčný a stejně tak jsem mu vděčný za poskytnutí tohoto prostoru. Heroes of Tenefyr jsou první hra od MY ONLY COMPANY, o které se tu dočtete, ale pevně věřím, že není poslední! Už teď se totiž chystá něco dalšího ??

Tomáš SlavíkKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.