UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Juraj Červenák - Hradba západu

Juraj Červenák - Hradba západu
09.02.2019

Velké finále z pera mistra historické fantasy

Kapitán Kornelius  Báthory je tu s námi od roku 2009. Já sám si s dojetím vzpomínám, jak jsem jednou rukou tlačil kočárek s čerstvě narozenou dcerkou a v druhé držel právě rozečtenou Bránu Irkally. No a teď už dceři táhne na osmý rok a kapitánův duchovní otec Juraj Červenák nám přináší Báthoryho páté dobrodružství. To se jmenuje Hradba západu a museli jsme na něj čekat skoro tři roky.

Příběh začíná přesně tam, kde skončil železný půlměsíc. Zatímco Báthory se přeci jen dostal za zdi pevnosti Újvár, jeho syn Michal, přítel kozák Voronin a Juliana Beličová se kterou se Báthory při svém pátrání po synovy sblížil, jsou stále na cestě k pevnosti.

Jenže nad Újvárem se stahují mračna a začíná obléhání poslední hradby západu. Podaří se pevnost ubránit? Setká se legendární turkobijec se svými blízkými? Na to nám odpoví nový díl dobrodružství kapitána Báthoryho.

Zatím co Želzný půlměsíc byl ryze historickým románem, kde neměla fantastika pražádný prostor, v Hradbě západu rozehrává autor kromě příběhu o obléhání a obrně pevnosti Nové zámky fantastickou zápletku s Ileanou Rónayovou, ženou která nejen že má s Báthorym nevyřízené účty, ale především dokáže přijmout podobu jakéhokoliv člověka. Právě tato linie ozvláštňuje jinak vcelku prostý příběh o dobývání a obraně Újváru. Červeňák drží vyprávění pevně v rukou a dává střídavě prostor nejen obráncům pevnosti a vlčici Ileaně, ale také útočníkům, které zastupuje derviš Čelebi, jenž se ošklivě zamotá do mocenských půtek v osmanském táboře.

Skvělé akční scény, chytře vymyšlená fantastická linka a precizně zvládnuté dobové reálie dělají z pátého dílu velký čtenářský zážitek. Zkrátka a dobře Hradba západu je velice vydařeným vyvrcholením Báthoryho příběhů.

Protože je kniha zahlcena velkou spoustou odborných válečných termínů a historických postav je chvályhodné, že ji autor s vydatelem opatřili slovníčkem pojmů.

Ostatně Robert Pilch šéf vydavatelství Brokilon je profesionál, a knihy vydané v jeho péči mají vždy vysokou úroveň. A ty, jejichž hrdinou je kapitán Báthory mají navíc i pevnou vazbu a perfektní obálky Michala Ivana.

Hodnocení: 96% Jan Procházka

Cyklus Dobrodružství kapitána Báthoryho, díl pátý
Žánr: Fantasy
Formát: 130x200
Vazba: vazba s přebalem
Překlad: Robert Pilch
Jazyková redakce: Jiří Popiolek
Odpovědná redakce: Robert Pilch
Obálka: Michal Ivan
Počet stran: 504
ISBN/EAN: 978-80-7456-442-0
Cena: 468,-
Vyšlo: leden 2019Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.