UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jiří Walker procházel Sokolovskem

Jiří Walker procházel Sokolovskem
19.04.2018

Kdo chce umět psát, rychle sem! Krátká reportáž z velmi zajímavého semináře tvůrčího psaní.

V Městské knihovně Sokolov se konal dvoudenní seminář tvůrčího psaní se zaměřením na sci-fi/fantasy povídku - lektorem nebyl nikdo jiný, než pan spisovatel Jiří Walker Procházka.

JWP se s Miroslavem Žambochem podílí na knižní sérii Agent JFK, napsal mimo jiné dnes již legendární space operu Hvězdní honáci, v současné době se zaměřuje především na krimi. Jako jeden z nejpovolanějších, erudovaně vysvětloval skupince zanícených studentů základní pravidla pro dobrou povídku. „Ideální počet na těchto seminářích je deset patnáct posluchačů,“ vysvětluje lektor a dodává: „Každému se můžu věnovat více času.“

Účastníci dvoudenního semináře se dozvěděli mnoho zajímavostí o psaní, ale i ze světa sci-fi literatury a filmů obecně. Jiří, jakmile došlo na diskuzi, přejímal často otěže a suverénně dokázal na dané téma hovořit klidně i půl hodiny bez nádechu. A když už se zdálo, že téma zcela vyčerpal, všetečný dotaz ho vždycky vrátil do hry.

„Pana Walkera si nenechám nikdy ujít,“ sdělil jeden z návštěvníků, Robert „Aragon“ Šustr. „Dostal jsem dokonce i nějaké audioknihy vydavatelství Walker & Volf, které budu recenzovat a moc se na to těším,“ dodal nadšený student.

Jedním z úkolů bylo napsat krátký úvodní text, týkající se popisu stavu počasí. Z prací studentů zpravidla ve věku 16 – 18 let vypadly vždy zajímavé počiny. Fantazie budoucích autorů se pokoušela zdolat vlastní hranice a to za odborné navigace právě pana JWP. Lektor chválil i vždy včas zasáhl a upozornil na stylistické chyby, které by snad ani běžný čtenář nepostřehl a začínající autor o nich nemá anunk. Přínos těmto mladým autorům byl tedy značný. Ostatně není náhodou, že mnozí z nich loňský rok bodovali v literární soutěži TEXT WARS, vyhlášené v rámci prvního sokolovského BookConu. (Letos jedeme druhé kolo!)

Jiří strávil v regionu několik dní, které věnoval přednáškám v menších obcích Sokolovska. Zcela vyčerpán pak opustil naši poddolovanou pánev teprve včera 18. 4. 2018. Konec hvězdného deníku. Těšíme se příště.

- - -
Článek napsal Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.