UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jan Zadražil povolává Muže ve zbrani

Jan Zadražil povolává Muže ve zbrani
15.08.2019

Genderově vyvážená Městská hlídka řeší další zločiny v hlavním městě Zeměplochy.

Když v roce 2018 odstartovalo audiovydatelství OneHotBook svou plackou Soudné sestry velkolepé tažení po Zeměploše, slibovalo nám, že nezůstane jen u Bábi Zlopočasné a jejích souputnic. Slovo se stalo skutkem a na podzim téhož roku k nám hlasem herce Jana Zadražila promluvil velitel Městské hlídky Samuel Elánius. Stráže! Stráže! se tak staly první audioknihou druhé Zeměplošské řady. Muži ve zbrani jsou jejím přímým pokračováním.

Na hladině řeky Ankh plave zavražděný trpaslík. V ulicích řádí vrah a nad městem poletuje ďábel. Hlídka v rámci genderové vyváženosti přibrala trolla Navážku, trpaslíka Potroubla a ženu. Tedy Angua má rozhodně hrudní pancíř správně klenutý, ale má také jedno nepěkné tajemství. Tuhle smečku nováčků má na starosti desátník Karotka. Ptáte se proč? Protože velitel Samuel Elánius to má za pár. Bude se totiž ženit. Jenže nad městem se vznáší zločin. Podaří se desátníku Karotkovi a jeho nováčkům případ vyřešit dřív, než ve městě vypuknou etnické nepokoje? A co s tím má společného ten malý podvraťák, který tak divně štěká a plete se nám pod nohy? A dožije se Elánius své vlastní svatby?

Jan Zadražil pod režijním dohledem Hynka Pekárka znovu rozjíždí svou one man show ve velkém stylu. K dýchavičnému seržantu Tračníkovi, stále ještě nadšením sršícímu Karotkovi a životem znavenému Elániovi přibyly další postavy, jimž narátor vtiskl originální hlas. Takže pokud vám nevadí, že trollové zní jako Dežo z Chánova a trpaslíci jako bodří chachaři z ostravských dolů, tak nemáte co řešit. Zadražil stejně jako u předchozí audioknihy dává do svého přednesu vše a nezbývá nic jiného, než mu za to vzdát čest. Hudební podkres se pak nese ve stejném duchu jako u předchozí knihy.

Jestliže audioknihou Stráže! Stráže! tvůrčí tým OneHotBook nastavil sobě i posluchačům vysokou laťku, Muži ve zbrani ji hravě překonali.

Hodnocení: 93% 
Jan Procházka

Katalogové č.: AK274
EAN: 8594169482743
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 18 minut
Překlad: Jan KantůrekKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.