UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jaké sci-fi a fantasy stále frčí? Napoví žebříček knižního secondhandu Knihobot

Jaké sci-fi a fantasy stále frčí? Napoví žebříček knižního secondhandu Knihobot
31.12.2021

Knižní novinky se na nás z nakladatelství jen sypou. Jak ale poznat kvalitu? Často ji prověří až čas a čtenáři. Teprve po několika měsících můžeme sledovat jaký má kniha obrat a úspěch, aniž by jej ovlivnila reklama a první nákupní horečka.

O titulech, po kterých je mezi lidmi největší zájem, má skvělý přehled knižní secondhand Knihobot. Za tento rok totiž rozeslal do nových rukou už 400 tisíc knih. Přinášíme 5 tipů z desítky nejprodávanějších fantasy a sci-fi knížek.

Tip č.1 - Harry Potter

První díl Harryho Pottera vyšel v roce 2000 a i po dvaceti letech je knihou, která se neomrzela a má své čtenáře. Na špici se pohybuje jak první díl série, tak i Harry Potter a princ dvojí krve. Mimochodem, věděli jste, že první díl je spojen se zajímavou raritou? Na obálce prvního vydání má Harry cylindr a „správný” špičatý klobouk má až na druhém vydání z roku 2001. A právě vydání „s cylindrem” se dnes prodává i za několik tisíc.

Tip č.2 - Duna

Legenda žánru science fiction se letos dostala do popředí především díky novému zfilmování. A film vzbudil zájem i o knižní předlohu. Není tedy překvapením, že byla za podzim na Knihobotu nejvyhledávanějším pojmem. Zatímco první díl seženete i v knihkupectvích, další díly série teď nikoliv. Pokud tedy sháníte pokračování, připravte se, že kvůli nedostupnosti vás každý díl vyjde na tisícovku.

Tip č.3 - Sirotčinec slečny Peregrinové

V top desítce najdeme také ságu Sirotčinec slečny Peregrinové. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při kterých běží mráz po zádech si získala nejen teenagery. Oproti výše zmiňovaným klasikám ji najdete minimálně o 10 % levněji než v knihkupectvích. Pokud jste ještě příběh Jacoba Portmana a jeho neobvyklých kamarádů nečetli, rozhodně mu dejte šanci.

Tip č.4 - Hobit

Kdo by neznal Hobita. Poprvé vyšel v roce 1979 v Odeonu v překladu Františka Vrby. Druhého vydání se dočkal až po revoluci a ačkoliv za tu dobu vyšel několikrát a v knihkupectvích je běžně k dostání, jeho třetí vydání v Mladé frontě z roku 1994 se běžně prodá za 600 Kč. I to ukazuje, že kniha má stále své fanoušky a je jedním ze základních kamenů fantasy světa.

Tip č.5 - Válka s mloky

Skvělé sci-fi spisovatele máme i v Čechách. Jedním z prvních byl Karel Čapek. Mladší generací možná trochu opomíjený snad proto, že nepsal pouze sci-fi. Dnes jsou jeho knihy na seznamu povinné četby, což pro některé může být spíše odrazující. V našem žebříčku vede jeho Válka s mloky. Víte, že tenhle vědeckofantastický román vyšel nejprve v letech 1935–1936 na pokračování v Lidových novinách a teprve poté byl vydán knižně?

O Knihobotu

Knihobot.cz je největší český knižní secondhand. Kombinuje moderní technologie se zodpovědným přístupem ke knihám z druhé ruky. Jeho hlavní misí je změnit fungování trhu a naučit Čechy vracet knihy zpět do oběhu. Funguje po celé republice – knihy dokáže vyzvednout na jakékoliv adrese a stejně tak je kamkoli zaslat. Tituly prodává na bázi komisního prodeje a díky dlouhodobé práci s daty může zajistit tu nejlepší prodejní cenu i rychlost prodeje.

Pod značkou Knihobot funguje do roku 2019, kdy navázal na předchozí projekt svých zakladatelů Dominika Gazdoše, Davida Gazdoše a Pavla Pekaře.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.