UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jak zvítězit nad zlými kouzly? Zajděte do Muzea Karla Zemana!

Jak zvítězit nad zlými kouzly? Zajděte do Muzea Karla Zemana!
28.02.2018

V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu Karla Zemana

V sobotu 3. března se děti i rodiče postaví svým malým i velkým strachům a utkají se s nimi v Muzeu Karla Zemana

Návštěvníci si poprvé zahrají novou expoziční hru Čarodějův učeň, která je provede Muzeem skrze zábavné, poučné a někdy i strach nahánějící úkoly a nakonec dovede k samotnému Čaroději. Cílem hry je pomoci malým i větším návštěvníkům uvědomit si své každodenní strachy, které nás všechny v životě brzdí, a pomoci zbavit se jich „kulturními kouzli“. Součástí bude čtení z knihy Čarodějův učeň vydané nakladatelstvím Argo, celodenní soutěž o hodnotné ceny a večerní promítání filmu. Akce se koná při příležitosti 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana „Čarodějův učeň“ a celosvětových oslav měsíce března jako měsíce knih a čtení. Celý doprovodný program je pro návštěvníky expozice zdarma!

1. března 2018 uplyne čtyřicet let od české premiéry kultovního celovečerního filmu „Čarodějův učeň“, jenž tehdy znamenal událost v oblasti animovaného filmu. Pohádkový, až téměř hororový příběh vypráví o silách srdce, které nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání. Ukazuje, jak v tomto věčném souboji vede k osvobození jen cesta pevné vůle a víry v lásku, která nad zlými kouzly nakonec vyhraje.

Odhodlání, láska a odvaha čelit svým strachům jsou právě motivy celodenní sobotní akce „Čtení s čarodějem“ v Muzeu Karla Zemana, při níž si účastníci mohou užít bohatý doprovodný program zcela zdarma. Všichni návštěvníci Muzea obdrží na začátku prohlídky novou expoziční hru plnou jednodušších i složitějších úkolů. Součástí hry je postavit se dnes běžnému strachu z mluvení na veřejnosti přečtením úryvku z knihy „Čarodějův učeň“ – předlohy pro stejnojmenný Zemanův film – ostatním návštěvníkům a soutěžícím. Odměnou všem odvážným bude nalezení magického kódu k otevření truhlice s pergameny. Na ten hráči napíší to, čeho se nejvíce bojí, a co je děsí. Pergamen pak odevzdají Čaroději dlícímu v chatrči na dvoře. „Tím, že si děti i dospělí konkrétně pojmenují své strachy a rituálně je odevzdají do rukou samotnému pohádkovému představiteli zla, nakročí k přemožení svých děsů a překonání svých vnitřních strachů,“ vysvětluje Kateřina Kuthanová, PR & Marketing Manažerka v Muzeu. Svou čarodějnou pouť pak zájemci mohou zakončit ve výtvarné kreativní dílně, kde si nabarví sádrové odlitky s motivy ze Zemanova filmu.

Čaroděj z filmu Čarodějův učeň, kterého návštěvníci potkají 3. března v Muzeu Karla Zemana

Všichni, kteří se ten den postaví svému strachu čelem, budou zařazeni do soutěže o hodnotné ceny spojené s čarodějnou tématikou.

Záměrem akce je také podpořit březnové oslavy měsíce knih a čtení. „V Muzeu pevně věříme, že vzdělávání, kultura a i odvaha jsou cestou k  výchově dalších generací kulturních a úspěšných lidí,“ říká Marcel Kral, jeden z autorů Muzea Karla Zemana. Jak řekl sám Karel Zeman: „Člověk si vytvořil grandiózní svět techniky, z kterého jde často hrůza a strach … Naštěstí to není jen technika, která určuje dění světa a způsob života.“

Kouzelný den budou moct návštěvníci expozice ukončit zhlédnutím Zemanova filmu Čarodějův učeň v krásném a nedalekém prostoru Werichovy vily – pro všechny se vstupenkou z Muzea Karla Zemana z 3. března ZDARMA!

Čarodějův učeň – film světově uznávaného režiséra Karla Zemana – je nedílnou součástí českého kulturního filmového dědictví. Vznikl podle literární předlohy čerpající z námětu lužicko-srbské pohádky, úspěšně zpracované v knize německého autora a libereckého rodáka Otfrieda Preusslera pod názvem „Krabat“ (do češtiny přeložené právě jako „Čarodějův učeň“). V oblasti animovaného filmu si získal velkou úctu jak jeho dramatickou polohou, tak i výtvarným i technickým  zpracováním.
Zeman v něm brilantně zkombinoval několik animačních technik od animace loutek s plošnými papírovými těly a 3D modelovanými hlavami až po prostorové víceplánové scény. Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.