UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jak tvoří své vlastní atmosférické portrétní sety Markéta Hlavatá?

Jak tvoří své vlastní atmosférické portrétní sety Markéta Hlavatá?
13.11.2017

Markéta Hlavatá s oblibou vytváří různé bytosti z mytologie či pověstí. Pracovně jim říká nelidé.

Markéta Hlavatá je jednou z mladých a talentovaných fotografek. Fotí pro uměleckou skupinu Mystery Art Production, ale tvoří i své vlastní atmosférické portrétní sety.

Markétu jsme zastihli na brněnském festivalu Con-ec a položili jsme jí pár otázek, které nám ještě doplnila.

Ty a fotoaparát – kdy a jak se započala vaše romance?

Už jako malá jsem cvakala se starým kompaktem, fotila jsem celé hodiny a prakticky všechno – kytky, přírodu, zvířata, hmyz, krajinky… Focení lidí začalo experimentováním na kamarádkách.  Na střední jsem si potom pořídila zrcadlovku a začala jsem se pomalu pokoušet o něco promyšlenějšího.

Jak jsi přišla ke skupině Mystery Art Production?

Docela náhodou, doporučila mě kamarádka.

Co máš na práci pro MAP nejraději a co naopak nemusíš?

Samozřejmě vymýšlení a realizaci hororových a mysteriózních témat a práci s novými zajímavými lidmi, s nimiž bych se jindy asi nesetkala. Výhodou také je, že s větším týmem kolem focení je možné realizovat i komplikovanější scény s efekty apod.

Paradoxně z toho plynou také nevýhody, protože čím více lidí spolupracuje, tím více problémů nastává ohledně domluvy, času a podobně.

Povíš nám něco o svých dalších projektech/fotografiích?

Co se týká mých vlastních projektů a fotografií, nápady a inspiraci hledám v hudbě, knihách, mytologii a také v pracích mých oblíbených autorů.

Nejvíce ze všeho mě ale inspiruje příroda, respektive její koloběh. Aktuálně se snažím např. vytvořit sérii o propojení člověka s přírodou, jejím prorůstání lidmi. S oblibou vytvářím různé bytosti - z mytologie, pověstí, pracovně jim říkám nelidé. Často k tomu používám lebky, to je taková moje libůstka. Dál vyrábím různé masky, lepím rekvizity, provizorní kostýmy a taky špiním a pomalovávám modelky – ty to někdy se mnou nemají vůbec lehké :D.

Ostatní moje fotografie jsou často v duchu fantasy, postapo, cosplay atd. Ráda také spolupracuji s alternativními modelkami, nejčastěji v rámci projektu Momag, ale také v rámci různých TFP focení a projektů. Všude se dá narazit na zajímavé a šikovné lidi s dobrými nápady.

Jak lehké či složité je se mezi fotografy prosadit?

Záleží na tom, co od toho prosazení se člověk očekává. Pokud si chcete přivydělat, konkurence je poměrně velká, v dnešní době není nic těžkého začít fotit. Pokud fotíte pro radost a pro sebe, myslím, že díky sociálním sítím si své příznivce určitě najdete (nebo spíše oni si najdou vás).

Na co kladeš při práci největší důraz?

Při fotografování lidí je podle mě důležité najít určité spojení s modelem, navodit příjemnou atmosféru, najít společnou řeč. Teprve potom se může začít pracovat na atmosféře fotek. Největší důraz je ale třeba klást na detaily a to už během focení, pořád se mi stává, že najdu při zpracování fotek nedokonalosti, které už potom nejdou odstranit.

Celkově se snažím na sobě stále pracovat a zlepšovat se technicky při focení, výrobě rekvizit, v postprocesu v pc i komunikaci s lidmi.

Děkujeme za rozhovor a ještě dodáme, že Markéta bude v pátek 17. 11. na HorrorConu (http://horrorcon.cz/) v Praze společně s Míčou tvořit nový set a modelem jim bude výtvarník Sandro Dragoj.

Článek pro vás připravila Kristina Haidingerová.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.