UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jak postupovat při výběru hokejových bruslí?

Jak postupovat při výběru hokejových bruslí?
03.08.2022

Ačkoliv je léto v plném proudu, mnozí z vás se už jistě těší na chvíli, kdy po dlouhé pauze vyjedou na led.

Zimní stadiony začínají ožívat už koncem léta, protože se zde připravují profesionální i amatérští hokejisté na další sezonu. Spolu s tím se nabízí možnost volného bruslení a pronájmu stadionu k rekreačnímu hraní ledního hokeje. Proto je nyní ideální čas na koupi nových potřeb, pakliže už vám ty staré nevyhovují, respektive jsou příliš opotřebované.

Zábava nebo profesionální sport? Při výběru bruslí hlavní kritérium

Základem výbavy každého hokejisty jsou samozřejmě lední brusle. Při jejich výběru je důležité si ohlídat hned několik věcí. V první řadě si ujasněte, zda chcete investovat do skutečně profesionální výbavy, nebo se spokojíte s modelem, který je určený pro rekreační sportovce. Lední brusle pro amatéry totiž obvykle poskytují méně komfortu, nemají tvarovatelné materiály, tudíž musíte zvolit nejen přesnou délku, ale také šířku. Oproti tomu u profesionálních bruslí na lední hokej můžete počítat s přizpůsobitelným vnitřkem, díky čemuž vám bude noha v obuvi perfektně sedět a nedojde k tak velkému namáhání pat, prstů a hlavně kotníků.

Cena

Je jasné, že lední brusle pro amatéry jsou výrazně levnější, dají se pořídit v cenách od několika set korun výše. Důležitá je samozřejmě značka, v tomto směru na tuzemském trhu jednoznačně dominují produkty značky Bauer, od níž se dají pořídit nejen samotné lední brusle, ale také ostatní výbava pro hokejisty, tedy kupříkladu hokejový dres či brankářská maska.

Pozor na velikost bruslí

Při výběru hokejových bruslí mějte na paměti to, že v nich nejspíše budete nosit teplé silné ponožky. Proto se obvykle volí větší rozměry, než když si do obchodu jdete koupit běžnou obuv na chůzi. Na tuto záležitost je třeba si dát pozor zejména tehdy, budete-li lední brusle objednávat přes internet, kde jinak můžete poměrně výrazně ušetřit ve srovnání s nákupy v klasických kamenných obchodech.

Fotka od Photo Mix z PixabayKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.