UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jak dát kila dolů s chytrými hodinkami?

Jak dát kila dolů s chytrými hodinkami?
15.07.2022

Moderní technologie nám má usnadnit život, tak ji využijte naplno. Díky chytrým hodinkám zvládnete shodit pár kil. Co sledovat a jak vám chytré hodinky pomohou na cestě za vysněnou postavou?

Pravidlo hubnutí: Větší výdej, menší příjem

Na hubnutí má svůj podíl řada faktorů, ale to nejjednodušší pravidlo zní: musíte svůj denní energetický výdej mít vyšší než příjem. Jak to, že vám to nejde? Buď se hýbete málo, máte sedavé zaměstnání, ale jíte v podstatě dobře a bude třeba jen zařadit víc pohybu, nebo se stravujete špatně, porce jsou příliš velké nebo příliš malé a tělo potřebuje pestřejší stravu. Kde je chyba, vám vždy nejlépe vysvětlí odborník, ale my se dnes zaměříme na chytré hodinky, které vám s redukcí váhy mohou pomoci.

Mějte pod palcem energetický výdej i regeneraci

Chytré hodinky mají zabudované senzory, které měří například vaše kroky, tep, vydané kalorie, měří vám celkový stres během dne, monitorují spánek nebo na nich můžete sledovat svou fyzickou kondici a její progres. Všechna tato data vám pomohou zanalyzovat, proč vám například hubnutí nejde tak, jak byste si představovali. Někteří lidé například špatně a málo spí, ať už kvůli práci, nebo prostě proto, že mají doma malé dítě, které se několikrát za noc budí. I tento faktor může být překážkou na cestě za vysněnou postavou a hodinky vám jasně ukážou, jestli je váš spánek dostatečný pro regeneraci.

Chytré hodinky změří běh nebo chůzi velmi přesně

Pokud si dáte chytré hodinky na zápěstí, na konci dne budete mít ucelené informace o počtu vystoupaných pater i kroků, což vás může dál namotivovat. Dali jste si za cíl 8 000 kroků každý den a máte jen 5 000? Možná bude fajn vystoupit o zastávku dřív a dojít ten kousek domů pěšky. V přehledu svého profilu uvidíte i kalorický výdej v podobě dalších aktivit, jako jsou běh, chůze, kolo, jóga a další. Obzvlášť běh či rychlou chůzi mají výrobci chytrých hodinek dobře zvládnuté a změří vám je velmi přesně. Na druhou stranu očekávejte nižší přesnost u intervalových tréninků nebo jízdy na kole. Tady může být výsledek trochu podhodnocený.

Zlepšujte svou fyzickou kondici

Nakopnutím k další aktivitě a vytrvání v novém zdravém životním stylu může být i sledování fyzické kondice. Například u hodinek Garmin najdete tento údaj jako VO2 max. Je to ukazatel maximálního množství kyslíku, které vaše tělo dokáže využít během jedné minuty aktivity. Nízké VO2 Max zvyšuje pravděpodobnost různých civilizačních onemocnění. S dalším a dalším tréninkem budou hodinky zaznamenávat vaše pokroky.
Zdroj: Freepik.comKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.