UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Hvězda akční série Avengers Jeremy Renner bude hostem MFF Karlovy Vary

Hvězda akční série Avengers Jeremy Renner bude hostem MFF Karlovy Vary
21.06.2017

Herec a hudebník Jeremy Renner, hlavní představitel šesti Oscary oceněného filmu Smrt čeká všude, hvězda akční série Avengers, filmu Captain America a dvou pokračování Mission Impossible, osobně převezme na 52. MFF Karlovy Vary Cenu prezidenta MFF KV a představí svůj nejnovější snímek Wind River.

Jeremy Renner zaujal kritiku portrétem sériového vraha ve filmu Dahmer (2002), za nějž byl nominován na Film Independent Spirit Award. Na přelomu století se etabloval na filmovém plátně především díky postavám v akčních a válečných snímcích. Právě postava velitele Jamese ve válečném dramatu Kathryn Bigelowové Smrt čeká všude (The Hurt Locker, 2008) mu vynesla první nominaci na Oscara a řadu dalších cen (BAFTA, Independent Spirit, SAG). Po dvou letech byl na Oscara nominován znovu za roli detektiva (po boku Bena Afflecka) v kriminálním filmu Město (The Town, 2010), a získal také nominaci na Zlatý globus a Screen Actors Guild Awards.

„Jsem rád, že řadu oceňovaných hostů letošního ročníku karlovarského festivalu rozšíří právě Jeremy Renner, který patří k hercům s velmi rozmanitou filmografií, v níž nechybí tituly vstřícně přijímané publikem i kritikou. Důkazem toho je snímek Wind River, který na nedávném festivalu v Cannes získal v soutěži Un Certain Regard Cenu za režii, a který Jeremy Renner v Karlových Varech osobně uvede,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Rennerovu filmografii pak plní vysokorozpočtové a divácky úspěšné filmy:

Thor (2011), Mission Impossible-Ghost Protocol (2011) a Mission Impossible-Národ grázlů (Mission Impossible- Rogue Nation, 2015), Bourneův odkaz (The Bourne Legacy, 2012), kde převzal vůdčí úlohu ve volné sérii adaptací knih Roberta Ludluma po Mattu Damonovi. Postavu kapitána Clinta Bartona/Hawkeye vytvořil v komiksové sérii Avengers (2012), Avengers : Age of Ultron (2015) a souvisejícím Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War, 2016).
V roce 2012 založili Renner s partnerem Donem Handfieldem produkční společnost The Combine, která vytváří, vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní filmové projekty určené pro široké publikum. Jejich prvním titulem se stalo drama Postradatelní agenti (The Throwaways) v roce 2013 byli producenty filmu podle skutečných událostí Smrt čmuchala (Kill the Messenger), v němž Jeremy Renner rovněž hrál. The Combine byla také výkonným producentem filmu Zakladatel (The Founder, 2016) v hlavní roli s Michaelem Keatonem.

O tom, že není pouze hercem akčních postav, přesvědčil v krimidramatu režiséra Davida O. Russella Špinavý trik (American Hustle, 2013), nominovaném na 10 Oscarů, ale také v mysteriózní sci-fi Denise Villeneuva Příchozí (Arrival, 2016), která v letošním klání získala Oscara a sedm dalších oscarových nominací a důkazem je právě snímek Wind River (režie Taylor Sheridan, 2017), oceněný v soutěžní sekci Un Certain Regard letošního MFF v Cannes.

Foto: Sarah Dunn
Více informací naleznete na webu  http://www.kviff.com.

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.