UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Humanoidní robot ASIMO v Plzni!

Humanoidní robot ASIMO v Plzni!
11.10.2014

Jak moc je daleká budoucnost, kdy mezi námi po ulicích budou chodit roboti? Kde leží lidské hranice poznání v oblasti humanoidní robotiky? Přijďte do Techmania Science Center v Plzni!

ASIMO je nejvyspělejší humanoidní robot na světě!

Techmania Science Center bude od 4. do 9. listopadu 2014 hostit špičkového humanoidního  robota ASIMO. ASIMO je anglická zkratka Advanced Step in Innovative Mobility (Velký krok v inovaci pohyblivosti). Jde o v současnosti nejdokonalejšího humanoidního robota společnosti Honda, jehož veřejnou produkci jinde než v Techmanii neuvidíte. ASIMO umí hopsat a skákat, chodit po schodech, mluvit, podat ruku na pozdrav, běhat rychlostí 9 kilometrů v hodině, tančit nebo dávat góly.

Co ASIMO dokáže?

ZVUK
Mikrofony, které má ASIMO v hlavě, umožňují příjem hlasových příkazů a pomáhají určit směr, odkud zvuky přicházejí. Jsou dokonce schopny rozpoznat hlas a příkazy různých lidí, kteří mluví současně.

VIZUÁLNÍ VJEMY
Pomocí vizuálních informací zachycených dvěma kamerami v hlavě dokáže ASIMO detekovat pohyb několika předmětů a určit jejich vzdálenost a směr pohybu.

 

VÝŠKA
Díky své výšce se ASIMO výborně hodí jako pomocník v domácnosti. Komunikaci usnadňuje fakt, že má oči ve výšce člověka sedícího v křesle nebo na posteli.

NAPÁJENÍ
Robot ASIMO je napájen lithium-iontovou (Li-Ion) baterií o napětí 51,8 V a na jedno nabití vydrží pracovat zhruba 40 minut.

RUCE
Vysoce pokročilé ruce robota ASIMO mají pět prstů se 13 klouby (a 13 stupni volnosti). Díky tomu může robot provádět složité úkoly vyžadující obratnost, například zvednout skleněnou láhev a odšroubovat její uzávěr. Navíc je ASIMO schopen komunikovat znakovou řečí.

POSKAKOVÁNÍ A SKOKY
ASIMO umí skákat nahoru a dolů na dvou nohách a poskakovat na jedné noze.

CHŮZE A BĚH
ASIMO umí chodit vpřed, vzad, do strany, otáčet se na místě a měnit směr chůze. Za chůze také dokáže měnit délku kroku a rychlost. Umí též běhat rovně a v kruhu či v půlkruhu.

TĚLO
Tělo robota ASIMO je vyrobeno ze slitiny hořčíku pokryté umělou hmotou, díky čemuž je velmi odolný a lehký.

ČINNOST V SOULADU S LIDMI
Robot ASIMO umí chodit vedle člověka, donést nápoje na podnosu a potřást si s člověkem rukou. Dokáže v reálném čase přizpůsobovat chování svému okolí, například uhnout někomu z cesty nebo natočit hlavu tak, aby se díval do očí člověku, s nímž mluví.

ROVNOVÁHA
Robot ASIMO je vybaven technologií, která mu umožňuje snadno a v reálném čase udržovat rovnováhu. Díky takto výborné stabilitě může kopat do míče a dokonce se narovnat, pokud do něj jemně strčíte nebo za něj zatáhnete.

 

Chcete se potkat s robotem ASIMEM? Rezervace je nutná! Více informací na www.techmania.cz.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.