UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Reportáž z výstavy GATEWAY TO SPACE – BRÁNA DO VESMÍRU

Reportáž z výstavy GATEWAY TO SPACE – BRÁNA DO VESMÍRU
03.03.2015

Navštívili jsme největší výstavu v Evropě o historii kosmonautiky. Mrkněte se na fotogalerii!

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Máme pro vás zajímavý tip! Termín konání výstavy: od 12.3. do 28. 6. 2015 na Výstavišti Praha Holešovice. Poprvé v České republice byly vidět originální exponáty a trenažery z NASA Visitor Center a U.S. Space & Rocket Center. Jedná se o největší výstavu kosmonautiky v Evropě, která podává objektivní obraz vesmírných závodů mezi USA a Sovětským svazem.

Výstava se otevírá prvními vizemi o letech do vesmíru, pokračuje přes první ruské rakety a americké lunární výpravy programu Apollo až k současným orbitálním stanicím. Nechybí tu americké průzkumné lunární vozidlo ani originální skafandry kosmonautů.

Vstoupili jsme na palubu mezinárodní kosmické stanice MIR, sáhli jsme si na měsíční kámen, viděli obytný modul stanice MIR, skafandr Gagarina, lunární vozidlo, Sputnik nebo československou vesmírnou sondu Magion. Pro fanoušky vesmíru a techniky výstavu určitě doporučujeme.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.