UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Scifi festival Future Gate přilákal do kin téměř 2 000 diváků

Scifi festival Future Gate přilákal do kin téměř 2 000 diváků
07.04.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate, který má za sebou již třetí úspěšný ročník, přinesl pro příznivce science fiction další porci filmových novinek, legend a úspěšných festivalových filmů.

Třetí ročník festivalu Future Gate přilákal letos do kin v Praze a Brně téměř 2 000 diváků!

Festival sci-fi filmů Future Gate, který má za sebou již třetí úspěšný ročník, přinesl pro příznivce science fiction další porci filmových novinek, legend a úspěšných festivalových filmů. Filmové přehlídky zhlédlo v Praze (Kino Bio Oko, 3. – 6. března) a v Brně (Kino Art, 17. – 20. března) téměř dva tisíce diváků.

Partnerem festivalu je scifi web VANILI.cz

Kromě filmového programu v podobě sedmi filmů čekalo na návštěvníky festivalu několik přednášek, setkání s fanoušky v kostýmech oblíbených sci-fi hrdinů a speciální host festivalu – britský filmový střihač Terry Rawlings, který v Praze uvedl dva své filmy – BLADE RUNNER a VETŘELEC 3.

V průběhu festivalu bylo divákům představeno šest celovečerních filmů, mezi kterými nechyběly legendy BLADE RUNNER nebo VETŘELEC 3, obě v rozšířených verzích. V premiéře bylo uvedeno australské drama TERMINUS, zběsilá jízda v rytmu osmdesátek TURBO KID a japonský blockbuster VESMÍRNÝ PIRÁT KAPITÁN HARLOCK, filmový výběr doplnila bláznivá skandinávská komedie LOVEMILLA. Mezi pěti vybranými krátkými filmy byla i první část dlouho připravovaného českého loutkového sci-fi muzikálu LAJKA.

Součástí programu bylo již tradičně několik přednášek, které navštívilo osm hostů. Kromě Terryho Rawlingse (Golden Eye, Chariots of Fire) držitele několika cen BAFTA a nominovaného na Oscar, který z Británie přicestoval speciálně kvůli festivalu a přiblížil divákům zákulisí vzniku jeho dvou filmů uváděných na festivalu (Vetřelec 3, Blade Runnner), přivítal festival také českého autora sci-fi a fantasy Jiřího Walkera Procházku, který zasvětil účastníky přednášky do problematiky superhrdinů.

František Fuka, Marek Dobeš, Kamil FilaRadomír D. Kokeš rozebrali přínos a vliv zatím nepřekonané filmové legendy BLADE RUNNER. Vlastimil Šprta, člen skupiny Rebel Legion, představil Lucasovo impérium Hvězdných válek, a Jakub Krásný pozval na připravovaný druhý ročník postapokalyptického festivalu Junktown. Festival byl také zajímavý po vizuální stránce, jeho součástí bylo několik výstav a prezentací uměleckých projektů. Na dekoracích a výzdobě se podíleli tři různí umělci, kteří připravili jedinečnou podívanou: AlienJedna, Art of NovaPsy.cho´s Nest.

Letošní ročník festivalu je sice za námi, organizátoři ale v mezidobě příprav čtvrtého ročníku chystají další akce. Velké poděkování patří všem partnerům a spoluorganizátorům festivalu, zvláště pak Městu Brno a Praze 7 za finanční podporu.

Bližší informace a fotografie z festivalu Future Gate na www.futuregate.czKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.