UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

František Kotleta - Lovci (audiokniha)

František Kotleta - Lovci (audiokniha)
29.04.2019

Superpadoušský Kotleta ve vašem přehrávači.

Píše se rok 2015. Miloš Zeman je již třetím rokem prezidentem České republiky a bruntálský řezník Kotleta má v té době na svém kontě šest knih (nepočítám v to ty, které napsal pod pseudonymem). Jak známo, sedmička je číslo plnosti (což by vám potvrdil například zběhlý židovský student Fíkus). Možná proto si František Kotleta zvolil za téma své sedmé knihy superhrdiny. Ale jak šlo očekávat, pojal to po svém.

Žádné masky a pláště.

Ve zkratce. Rok 2050. Slovensko již není. Praha je víc multikulti než dnešní Londýn nebo Paříž a městem se prohánějí vylepšení padouši. Každý druhý blbeček si nechá říkat Rudý mstitel nebo nějak podobně a máchá chapadly, pařáty či podobnými nesmysly. Zkrátka a dobře, stověžatou matičkou se producírují superpadouši a jediný, kdo proti nim něco zmůže, je parta ani ne tak dokonale vytuněných maníků ze Speciálního útvaru pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci a hned v první kapitole dostanou děsně na budku. Pak už je to vlastně pátrání po tom, kdo může za to, že se z dávno zatčených padouchů stávají superpadouši. Že je to pátrání nadmíru zábavné a krvavé, je jasné každému, kdo ví, že Kotleta není jen flákota vepřového masa.

Píše se rok 2016. Miloš Zeman je stále prezidentem České republiky. Divadelní soubor Spolek přátel žehu a Františka Kotlety podle scénáře a pod režijním vedením Evy Wagner uvádí v Divadle Panoptikon dech beroucí adaptaci Kotletova románu Lovci.

Píše se rok 2019, na rozdíl od roku 2050 má Slovensko novou prezidentku a nám od starého aligátora zřejmě nepomůže ani bývalý člen Speciálního útvaru pro boj s vylepšenými zločinci Petr Mlejnek a jeho parta mladých přátel. Alespoň že vyšla  audiokniha Lovci. Ta vznikla pod režijním vedením Martina Petráška v produkci Slezské univerzity v Opavě, oboru multimediální techniky, v jejíchž laboratořích byla také natočena.

Lovci jsou „nízkonákladovou“ audioknihou, ve které neuslyšíte žádný nadbytečný tón či zvuk. Celý příběh táhne jeden narátor. Tím je ostravský herec Josef Kaluža. Byť je pan Kaluža hercem takzvané střední generace, jeho mladistvě znějící hlas se k příběhu Mlejnka a jeho mladých kumpánů dost hodí. A vlastně právě ve chvíli, kdy mluví Fíkus, Vrána, nebo Zevla, je jeho přednes nejvíce uvěřitelný. To je však jediné plus, které na něm vidím. Cikánští obyvatelé Romotína zní v jeho podání prakticky všichni stejně a je jedno, jestli je to starý vajda nebo kdokoliv jiný.  A i když v závěrečné části knihy do toho (především při popisu bojových střetnutí) dává hodně, stejně není tak přesvědčivý jako Borek Kapitančik v Poločasu rozpadu.

Ale i přes zjevné narátorovy slabiny jsem si návrat ke své oblíbené knížce užil. Takže pokud jste členy Kotletova gangu, přihoďte si k hodnocení audioknihy pár procent navíc.

Jan Procházka

Kniha: 80% Audiokniha: 65%%
  • Délka: 7 hodin 42 minut
  • Autor: František Kotleta
  • Interpret: Josef Kaluža
  • Kategorie: Fantasy a sci-fi
  • Vydavatel: Epocha
  • Typ: Audiokniha kompletní

Lovce ulovíte na Audiotéce https://audioteka.com/cz/audiobook/lovciKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.