UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Finálové klání Expedice Vesmír

Finálové klání Expedice Vesmír
30.10.2014

Třicet dětí z celé republiky se sjede v pátek 31. října do Techmania Science Center v Plzni, aby tu z nich odborná porota vybrala pět kosmonautů, kteří se zúčastní simulovaného letu ke kometě v rámci Expedice Vesmír.

FINÁLOVÉ KLÁNÍ TEPRVE ODSTARTUJE

Třicet dětí z celé republiky se sjede v pátek 31. října do Techmania Science Center v Plzni, aby tu z nich odborná porota vybrala pět kosmonautů, kteří se zúčastní simulovaného letu ke kometě v rámci Expedice Vesmír. Tu pořádají společně časopis Vesmír a Techmania Science Center v Plzni a záštitu nad ní převzal ministr školství Marcel Chládek.

 

Simulovaný let ke kometě Čurjumov – Gerasimenko je odvozen od skutečné události, která se právě teď odehrává vysoko nad našimi hlavami a o které byl natočen krátký film Ambice. K této kometě přiletěla evropská sonda Rosetta a v nejbližších dnech vyšle modul Philae, aby na kometě přistál a nabral vzorky. Philae se tak stane prvním výtvorem lidských rukou, jenž se ocitne na povrchu komety.

 

Další informace o Expedici Vesmír najdete na expedice.vesmir.cz.



Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.