UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Film MYŠI PATŘÍ DO NEBE bude mít světovou premiéru na festivalu v Annecy

Film MYŠI PATŘÍ DO NEBE  bude mít světovou premiéru na festivalu v Annecy
27.05.2021

Nejvýznamnější světový festival animovaných filmů ve francouzském Annecy zařadil do svého oficiálního výběru světovou premiéru celovečerního filmu Myši patří do nebe režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka.

Film Myši patří do nebe vypráví příběh o naději, hledání lásky a odvahy, o překonávání předsudků a starých bolestí. Je to příběh myšky Šupito a lišáka Bělobřicha, kteří se vymykají svému okolí a procházejí svým světem tak trochu jinak, než by se dalo očekávat - vždycky všude pozdě, zadními vrátky a s trochou štěstí, často navzdory pravidlům. Možná proto se v celém vesmíru potkali zrovna oni dva, i když o to dopředu absolutně nestáli. Díky spojení jejich naprosto rozdílných charakterů a způsobu uvažování se jim daří překonat obrovské překážky a nástrahy, které se zdají být předem ztracené.

Úspěch filmu Myši patří do nebe a jeho cestu do prestižního programového zařazení v programu festivalu Annecy ohodnotili společně oba jeho režiséři Denisa Grimmová a Jan Bubeníček: „Z premiéry filmu "Myši patří do nebe" v rámci festivalu v Annecy máme obrovskou radost. Nejen proto, že se jedná o jednu z nejdůležich akcí týkajících se animovaného filmu na celém světě a samo o sobě je veliká čest se jí zúčastnit, ale především proto, že Myši a Annecy patří už řadu let tak nějak dohromady. V roce 2014 začala účastí na prestižním festivalovém pitching fóru naše cesta ­ke koprodukci a díky ní k samotné realizaci. V roce 2018 festival prezentoval mimo jiné náš film na festivalu v Cannes v rámci akce Annecy goes to Cannes. V roce 2019 jsme měli tu čest Myši v Annecy prezentovat v samostatném pořadu v sekci Work In Progress a minulý rok byl film zařazen do sekce Preview online verze festivalu. A teď jsou Myši hotové a my je můžeme na tom samém festivalu předvést divákům ve světové premiéře. A to v tom největším sále v legendárním kině Bonlieu. Splněný sen.“

Producent filmu Vladimír Lhoták jejich pohled na spolupráci a účast na festivalu Annecy ještě doplňuje: „Film se v Annecy účastní i filmového trhu, doufáme, že světová premiéra na tomto prestižním festivalu přinese řadu nabídek na mezinárodní distribuci. Letos se netradičně nedlouho po festivalu v Annecy odehraje i festival a filmový trh v Cannes, kde budou obchodní jednání pokračovat.“

Film Myši patří do nebe vznikl v koprodukci České republiky, Francie, Polska a Slovenska a to na motivy stejnojmenné knihy Ivy Procházkové, podle níž napsali scénář Alice Nellis a Richard Malatinský. Knižní předloha získala řadu literárních ocenění u nás i v zahraničí, jednou z těchto cen je i Magnesia litera za knihu pro děti a mládež.

Film bude mít premiéru 7. října 2021 a do našich kin jej uvede distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Vladimír Lhoták (Fresh Films), vyrábí ho společnost Fresh Films v koprodukci se společnostmi Les Films du Cygne, Animoona CinemArt SK, dále na české straně Českou televizí - TPS Aleny Mullerové, DD Production a Studiem Barrandov.

Synopse:

Film o dvou úhlavních nepřátelích, malé myšce Šupito a lišákovi Bělobřichovi, kteří se po nešťastné události spolu (ač neradi) znovu setkají ve zvířecím nebi. Díky absenci přirozených pudů a nezvyklému odstupu od pozemských věcí mezi nimi postupem času vznikne hluboké přátelské pouto. Jejich touha zůstat navždy spolu se vyplní i po opětovném návratu na zem, kam se ale nechtěně narodí ve vyměněných rolích. Díky síle přátelství však překonají i zdánlivě nemožné.

Myši patří do nebe

Česká republika, Francie, Polsko, Slovensko, 2021, 87 minut

Technologie: Kombinace loutkové stopmotion animace a animace počítačové

Režie: Denisa Grimmová & Jan Bubeníček

Námět: Iva Procházková

Scénář: Alice Nellis & Richard Malatinský

Výtvarná koncepce: Denisa Grimmová, Jan Bubeníček & Jan Kurka

Kamera: Radek Loukota

Hudba: Krzysztof Aleksander Janczak

Zvuk: David Titěra a Viktor Ekrt

IMAGE: IMAGE:Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.