UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Festival WHOCON Brno 2017 se blíží

Festival WHOCON Brno 2017 se blíží
03.10.2017

WHOCON Brno je zkrátka i popáté akce, kterou si nemůže nechat ujít žádný geek.

Nastartujte své TARDIS a nastavte místo určení. 17.-19. listopadu 2017 totiž na brněnském gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše proběhne již pátý ročník festivalu WHOCON Brno!

I tentokrát se můžete těšit na všerůzné přednášky, besedy, hry a soutěže tematicky překypující vším, co se týká seriálu Doctor Who. Výčet WHOCONové zábavy tím ale samozřejmě nekončí. Pátý ročník si žádá něco extra a kromě WHOCON linie jako takové vás tak čekají celkem čtyři další paralelní linie:

SHERLOCON, který vám sdělí vše o kriminalistice, detektivkách a fenoménu Sherlocka Holmese,
BACON, což není slanina, ale linie věnovaná cestování časem,
CYCON, který vás vezme do světa všeho sci-fi a fantasy a na závěr
KULTICON, což jak z názvu vyplývá, je linie věnovaná všemu kultovnímu – od Ghostbusters přes filmové znělky.

To vše za jednu třídenní cenu, to vše v jedné budově. IMAGE:

Samozřejmostí jsou krom spousty přednášek, besed, her a soutěží také každoroční hosté. Ani letos nemohou chybět dabéři Tereza Bebarová, Petr Burian a Aleš Procházka, kteří propůjčili své hlasy hlavním postavám seriálu Doctor Who, Martin Rota a Patrik Kořenář, kteří v rámci WHOCONU představí svůj YouTube pořad Zvědátoři poprvé živému publiku, nebo Petr Kopl a Petr Macek, autoři prvního českého superhrdinského komiksu Dechberoucí Zázrak.

Mediálním partnerem WHOCONU je Vanili.cz

Perlou programu je pak samozřejmě i každoroční Cosplay soutěž, kterou si pro tento rok opětovně bere do rukou staronový Toyotomi, známý z YouTube kanálu Cynická svině.

Ani tím ale bohatý program pro návštěvníky nekončí. Něco se totiž najde i pro méně akční fanoušky a případné rodiče mladších návštěvníkům. Oddechnout si budete moci v čajovně, deskoherně, ale také u široké nabídky počítačové herny Skillzone.

Největší novinkou tohoto ročníku je pak navázání spolupráce s Hvězdárnou a planetáriem Brno, v jejímž rámci proběhne ve večerních hodinách v sobotu 18. listopadu speciální čtyřhodinový blok naplněný dvěma odbornými přednáškami, dvěma promítáními a při dobrém počasí také pozorováním noční oblohy.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.