UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Festival LA PELÍCULA přinese konec světa

Festival LA PELÍCULA přinese konec světa
15.02.2017

Diváci se mohou těšit například na napínavé postapokalyptické sci-fi o konci světa KONEC (Fin) nebo experimentální sci-fi NOEMOVA ARCHA.

Jedinečný vhled do španělské kultury prostřednictvím filmového plátna nabízí v těchto dnech festival La Película. Oblíbená filmová přehlídka opět představí nejaktuálnější počiny španělské kinematografie i výjimečné snímky z filmové historie. Nechybí ani nejvýraznější filmy iberoamerických zemí. Od 14. do 19. února bude španělština znít z plátna pražského kina Světozor, mezi 16. a 19. únorem ovládne také brněnské kino Scala, od 21. do 23. února se přesune do ostravského Minikina a od 22. do 24. února se výběr snímků představí v hradeckém Bio Central.  

Diváci se mohou těšit například na napínavé postapokalyptické sci-fi o konci světa KONEC (Fin), experimentální sci-fi NOEMOVU ARCHU (El Arca de Noé) nebo dokument ORSON WEST o méně známém projektu slavného Orsona Wellese.

Kompletní program na www.lapelicula.cz a na facebookovém profilu https://www.facebook.com/LaPeliculaCZ. Festival pořádají Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes a kino Světozor.

Hvězdně obsazené postapokalyptické sci-fi KONEC je více psychologickým dramatem odehrávajícím se mezi několika málo postavami, které jsou ohroženy neznámou silou, než velkolepým spektáklem. Staví na tajemnu, skrytých hrozbách a skvěle budované atmosféře více než na efektech v hollywoodském stylu. Film byl ve Španělsku oceněn především pro své formální kvality. Režisér Jorge Torregrossa se věnuje hlavně televizní produkci. V rámci letošního valencijského výběru přinášíme oba jeho celovečerní filmy – Nečekaný život a Konec.

NOEMOVA ARCHA - Píše se rok 2020 a planeta Země zažívá největší globální krizi ve své historii. Paco a Miguel již osm let pracují jako členové ostrahy ve velkém závodě a nikdy se spolu nebavili. Jednoho dne jsou oba propuštěni a rozhodnou se postavit si stroj, se kterým by mohli cestovat do jiných světů. A. Aliaga na sebe naposledy upozornil filmem Stigmata uvedeným v rámci La Películy. D. Valero je samouk, debutoval dokumentem Los increíbles (2012). Noemova archa je zajímavé experimentální sci-fi.

Pořadatelé festivalu: Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes, kino Světozor

Za podpory: Europa Cinemas, Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy, Magistrátu města Brna, Generalitat ValencianaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.