UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Festival her, scifi a fantasy PragoFFest 2015 startuje 29.ledna

Festival her, scifi a fantasy PragoFFest 2015 startuje 29.ledna
20.01.2015

Obrovská videoherna, soutěž kostýmů, anime, comics a další popkultura. Největší pražský festival popkultury se koná od 29. ledna do 1. února 2015

PragoFFest 2015

Hráči videoher a stolních her si užijí několik desítek konzolí, počítačů a stolů na největším pražském festivalu popkultury od 29. ledna do 1. února 2015. Modrá škola na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v seriálech, filmech, anime, comicsech, knihách a hrách. Pořady Českého Craftconu navštíví příznivci YouTube scény a Minecraftu.

4 denní festival fantazie a her

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Je plánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách, nejen o League of Legends. Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény. Připravujeme prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o 10 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon a pořady pro hráče RPG.

Star Wars, Star Trek, Stargate, Doctor Who, Červený trpaslík

Fanoušci sci-fi nepřijdou o pořady o Star Wars, Star Trek a Stargate, ale ani o Doctora Who, Červeného trpaslíka a mnohé další seriály, filmy a knihy. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice.

Manga a anime

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka díky programu Advík Zima. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

 

Další programová linie a její přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny pro fanoušky Harry Pottera, Pána prstenů, Hobita a obecně fantasy a historie.

MoveCon pro fanoušky tance, boje a šermu

MoveCon je pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Kostýmová soutěž

""

 

Ve speciálním programu lze najít novou kostýmovou soutěž PragoCosplay, pojízdnou knihovnu, výstavu obrazů a mnoho dalšího.

 

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

 

""

 

Hlavní programy PragoFFestu:

 • PragoCon = bohatý přednáškový a další program o sci-fi a fantasy (500 pořadů)
 • GameExpo = velká herna konzolových, počítačových, hudebních, deskových a karetních her, her miniatur, na hrdiny…
 • Český Craftcon = o zábavě na YouTube a o hře Minecraft
 • Advík Zima = manga & anime, hudební & taneční hry, Japonsko a Orient
 • LegendCon = o hře League of Legends, včetně turnaje o 10 tisíc Kč

Obsah:

 • turnaje a hraní her (videoher na konzolích a počítačích, RPG, deskových a karetních her, hudebních a tanečních her, …)
 • filmy, seriály, anime a další projekce
 • besedy s hráči, youtubery, herci, spisovateli, výtvarníky, vědci…
 • odborné a humorné přednášky od odborníků a fanů…
 • ceremoniály, divadelní a šermířská představení…
 • literární workshopy, soutěže, výstava
 • autogramiády a fotografování s hosty
 • taneční workshopy a bojové umění
 • prodej tematického zboží

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.