UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan

Fénixcon: 5. - 7. 12. v Brně na tradičním místě v hotelu Slovan
20.11.2014

Přečtěte si program linie Workshopu v salonku President!

PROGRAM SF&F WORKSHOPU

MOTTO: Restartovat, nebo instalovat znovu?

 

Salonek President

Pátek

19:00

Smrt a (nejen) dívka

Helena Šebestová

Pár poznámek o tom, jak vnímáme - a nechceme vnímat - smrt, jak nás provází a jak ji vidíme my a jak jiné civilizace. Zda se s ní dokážeme smířit a zda nikoli a čeho se vlastně nejvíc bojíme.

20:30

Krkavčí citadela - příběh jako setkání mnoha druhů vyprávění

Kristýna "Darien" Obrdlíková

Autoři larpu a knihy vydané na jeho motivy přijdou povyprávět o tom, jak vznikaly příběhy, které došly i literárního zpracování. Odhalí některé postupy, které použili při výstavbě zápletek a děje, a nabídnou ukázky. Budeme si povídat o tom, jak vznikají příběhy a jak žijí, jak s nimi lze pracovat a co se autorům osvědčilo. Není to o literární hodnotě konkrétních textů, které díky projektu vznikly, jako o hodnotě inspirace – o tom, že hra dokázala lidi nadchnout tak, že své příběhy chtěli zachytit v textu..

22:00

Porada ČS Fandomu
a organizační schůzka lokálních koordinátorů CKČ

Lucia "Lulu" Bocková, Petr Pagi Holan a Jiřina "Aquila" Vorlová

Porada českých a slovenských SF klubů pod vedením předsedů obou částí Fandomu bude mít na programu kandidatury na Parcon v příštích letech, návrh nominací na ceny ESFS a předání materiálů CKČ lokálním koordinátorům a porotcům. Vítáni jsou všichni, kteří mají o dění ve Fandomu nebo hodnocení CKČ zájem..

 

Sobota

10:00

Restart genyjálních autorů

Jiřina "Aquila" Vorlová

Veselé čtení z perel a perliček nashromážděných z činnosti redaktora, nakladatele, porotce i lektora S&F Workshopu, doprovázené v případě zájmu radami, co opravdu nedělat, nechcete-li odradit potenciálního nakladatele či vydavatele hned na začátku..

11:30

Restart po anglicku, nový začátek po česku

Michael Bronec, Jan Kantůrek, Petr Kotrle, Pavel Weigel a další

Dobrý překlad je základem úspěchu knihy zahraničního autora u nás a dobrý překladatel pokladem pro nakladatele. Panel s překladateli o nových verzích vlastních překladů i děl, která už přeložil někdo jiný, o opravách v reedicích i o tom, co by dnes přeložili jinak než před lety..

13:00

Je těžší restartovat Windows, nebo začít psát knihu?

Vilma Kadlečková, Leonard Medek, Julie Nováková, František Novotný, Františka Vrbenská a další

Napsat dobrou knihu není jen tak, ať si o tom myslí, kdo chce, co chce. Že to není tak jednoduché jako zmáčknutí tlačítka Reset na počítači, potvrdí každý, komu už nějaká kniha vyšla. Panel se známými spisovateli o druhých vydáních, nových verzích a předělávkách textů, o tom, jaké to je, pustit se do nových děl po delší odmlce, i o tom, co by napsali jinak, kdyby mohli knihu začít znovu.

14:30

Restart knihy neboli Nové vydání

Michael Bronec, Egon Čierny, Helena Šebestová, Vlado Ríša a další

Čtenáři jsou cháska náročná a nevděčná, která zkritizuje kdeco. Když je kniha nebo časopis na pultě, už se na nich nedá nic předělat. Je šance na druhý pokus? Panel s nakladateli a vydavateli o dotiscích a reedicích, jestli v dnešní době ještě nějaké vycházejí, jakou s nimi mají práci a co by změnili, kdyby mohli nějakou knihu vydat znovu.

16:00

Akademie zítra

Zdeněk Rampas

Pořad, moderovaný tajemníkem Akademie, je určený hlavně Akademikům z řad návštěvníků Fénixconu, měl by jim umožnit navzájem se seznámit a společně probrat přípravu blížícího se jubilejního 20. předávání Cen Akademie SFFH. Vítání samozřejmě budou i fanoušci zajímající se o Akademii a ještě více ti, kteří by chtěli pro Akademii pracovat..

17:30

Literární workshop naživo

Jiřina Aquila Vorlová, Jan Macháček & spol.

Tradiční setkání začínajících autorů a lektorů Workshopu, na němž si účastníci vzájemně kritizují svá díla za vydatného přispění lektorů a snaží se získané poznatky uplatnit ve svých dalších povídkách, aby jim při příštím workshopu bylo vytýkáno méně chyb. Akce je přístupná široké veřejnosti – tedy všem návštěvníkům conu. Kdo jste si přinesl nějaké vlastní dílo k hodnocení, odneste jej co nejdříve do desek v salonku President. Zde si zájemci mohou příspěvky přečíst.

19:30

Valná hromada SAF

Pavel Weigel

Valná hromada Syndikátu autorů fantastiky, kterou povede Pavel Weigel, bude projednávat změnu stanov podle nového občanského zákona a další aktuality. Otevřeno i pro nečleny SAF

20:30

Konec programuKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.