UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Fantaskní a dobrodružné Vánoce v Muzeu Karla Zemana

Fantaskní a dobrodružné Vánoce v Muzeu Karla Zemana
08.11.2017

Zažijte neobyčejnou atmosféru pohádkové cesty na Měsíc v oblíbeném rodinném Muzeu Karla Zemana.

Nechte letošní Vánoce plynout na kouzelné vlně fantaskního a dobrodružného světa Barona Prášila!

Po celý prosinec pořádá muzeum speciální vánoční akce s kouzelnou tématikou filmu Baron Prášil. Potkáte se jak s chvástavým Baronem při speciální mikulášské nadílce, tak i s krásnou Biancou a odvážným „Měsíčňanem“ Toníkem při slavnostním rozsvícení vánočního stromku. Po celý měsíc budou v muzeu otvírány tematické vánoční výtvarné dílny a animační workshopy. Kdy jindy objevovat fantastické světy, než o Vánocích?

Vánoční program začne v Muzeu Karla Zemana v neděli 3. 12. netradiční mikulášskou nadílkou: Půvabná Bianca, nebojácný Toník i sám Baron Prášil budou malým návštěvníkům od 10 do 17 hodin rozdávat přímo v expozici Muzea Karla Zemana voňavé a chutné dárky. S úderem páté hodiny pak proběhne slavnostní rozsvícení nejkouzelnějšího vánočního stromku v Praze! Za doprovodu fantastických houslí Ondřeje Nováka a vůně lahodného svařeného vína se budou zpívat tradiční vánoční koledy.

Designový „highlight“ – tak se dá nazvat originální fotorobot, který návštěvníky v expozici vyfotí před stylovým plátnem se steampunkovými a prášilovskými doplňky. Fotografie se přímo na místě okamžitě vytisknou a návštěvníci si tak odnesou další vzrušující vzpomínku.

Během celého prosince si nejen rodiny s dětmi mohou užít jedinečné tvůrčí výtvarné dílny a vánoční animační workshopy! Každý víkend v prosinci a každý den během vánočních svátků si budou moct vyrobit třeba vánoční přáníčka, kouzelné vánoční ozdoby z filmových pásů nebo si vybarvit svého vlastního sádrového okřídleného koně z prášilského vesmírného korábu. Vyzkoušet si klasickou ploškovou animaci, křídovou animaci nebo animaci s loutkami v prostorové scéně bude možné vždy v sobotu od 10 do 12 hodin, a to 2., 9. a 16. prosince. 

Specialitou letošních Vánoc pak budou originální kurzy měsíčňančtiny! „Mluvte jako Měsíčňan“ je přímý odkaz ke slavné scéně z filmu baron Prášil, kdy Karel Zeman důvtipným způsobem vyřešil zakomponování cizího jazyka do filmu. Letos poprvé nabízí Muzeum Karla Zemana možnost zakoupit si nejoriginálnější dárek letošních Vánoc − speciální „přístroj“, díky kterému se bleskově naučíte mluvit jako rodilý Měsíčňan! Při dostatečném počtu zájemců navíc uspořádá na začátku nového roku happening, během kterého proběhne jazykový rychlokurz a následné společné vystoupení všech zúčastněných Měsíčňanů.

Informace o podrobném programu a dalších vánočních akcích v Muzeu Karla Zemana na www.muzeumkarlazemana.cz

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů večtyřicátých letech minulého stoleí až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.