UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Fanoušci sci-fi ovládli kino Art

Fanoušci sci-fi ovládli kino Art
27.03.2015

Komedií The history of Future folk ve čtvrtek večer organizátoři zahájili festival sci-fi filmů Future Gate. Diváci během něj mohou zhlédnout klasické vědecko-fantastické snímky, poslechnout si přednášku o larpu nebo si zatančit na tematické party.

Andrej Štůla organizuje festival s přáteli už druhým rokem. „Stejně jako někoho baví drama, nás baví sci-fi. Shodli jsme se, že si tento žánr zaslouží vlastní akci,“ komentoval prvotní nápad Štůla. Také vysvětlil, proč se festival rozšířil i do jihomoravské metropole: „Fanoušci sci-fi jsou všude. Prostřednictvím Future Gate pro ně chceme vytvořit událost, při níž budou mít možnost se nejen podívat na filmy, ale také se setkat. Máme dojem, že taková akce v Brně chybí.“

VANILI.cz je partnerem festivalu sci-fi filmů FUTURE GATE

Na začátek festivalu přichystali organizátoři film The history of Future folk, parodii na snímky o návštěvnících z vesmíru. „Žánr sci-fi je většinou přeplněný vážnými tématy o existenci lidstva. Pak se člověk s chutí podívá na film, který sám sebe bere s humorem. Obzvláště na takhle povedený,“ zhodnotil své dojmy jeden z diváků Petr Klimeš.

 

Pro dokreslení atmosféry se skupina nadšenců převlékla za postavy ze známých her. „Kostýmy jsou vtipné a hlavně tematické, člověk si tu lehce připadá jako na jiné planetě,“ svěřila se Varvara Šatunova.

 

Krom známých Vetřelců čeká návštěvníky festivalu také promítání nového snímku Ex Machina. „Za zhlédnutí určitě stojí film Strange Frame, který nám režisér půjčil přímo pro tento festival. Věřím, že diváky zaujme nejen vizuálně, ale především hudbou,“ dodal další z organizátorů Filip Schauer.

 

Festival Future Gate potrvá do neděle 29. března.

 

Autor článku: Dedková BarboraKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.