UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Edda pro štěňata vikinských vlků

Edda pro štěňata vikinských vlků
05.05.2018

Pavel Soukup dokázal svým nezaměnitelným přednesem vdechnout příběhům ze Severské mytologie vtip

Neil Gaiman autor takových literárních skvostů, jakými jsou knihy Nikdykde, Hvězdný prach či Američtí bohové je skvělý vypravěč. Tentokrát se rozhodl převyprávět některé skandinávské mýty a legendy. Gaiman šel tou nejjednodušší cestou a vybral několik více, či méně známých příběhů o bozích Odinovi, Thorovi a Lokim, aby je ryze současným jazykem převyprávěl a přiblížil současné mládeži. A tak po nezbytném úvodu, ve kterém se seznámíme s tím, jak byl podle Vikingů stvořen svět a bohové, dozvíme například o tom, jak Thor přišel ke svému kladivu, které znají všichni fanoušci Avangers, nebo jak jeho bratr Loki několikrát udělal z Ásgardských bohů voly a ze sebe koně.

V Gaimanově literární tvorbě nejde sice o žádný opus magnum, přesto může být kniha především pro mladší čtenáře hodně zajímavá.

Díky audiovydavatelství OneHootBook si teď můžou tuto Eddu pro mládež užít i naše uši. A že je věru co užívat.

Role vypravěče se ujal mistr slova Pavel Soukup, kterého příznivci Stephena Kinga mohou pamatovat z role vypravěče ve skvělé audioknize To.

Pan Soukup je podle mne poslední český skald či bard. Gaimanem převyprávěné příběhy jsou v jeho podání naprosto boží. Nejen že má příjemný a melodický hlas, takže se příjemně poslouchá. Ale především dokázal svým nezaměnitelným přednesem vdechnout příběhům ze Severské mytologie humor a vtip. Loki a Thor jsou v jeho podání naprosto skvělí. A až uslyšíte, kterak se Thor vypravil pro své kladivo, budete se uchechtávat hodně nahlas.

Režie se ujal Hynek Pekárek a jemu lze sotva co vytknout. Vhodně zvolená hudba, která odděluje jednotlivé kapitoly se k vyprávěnkám z Ásgardu hodí a ničím posluchače neruší.

Byť Severská mytologie z Gaimanovi tvorby nijak nevyčnívá, mistři z OneHootBook z ní udělali příjemný posluchačský zážitek. A já se jen modlím k Odinovi, aby jednou do rukou dostali Nikdykde, Hvězdný prach i Americké bohy.

Severskou mytologii doporučuji. Dokonce dám v sázku své oko, že je díky Pavlu Soukupovi lepší, než její knižní verze.

Info o audioknize: Severská mytologie
Autor: Neil Gaiman
Vydal: OneHotBook 2018
Čte: Pavel Soukup
Překlad: Viola Somogyi
Formát: 1 x CD mp3
Délka nahrávky: 6 hodin 23 minut
 
Hodnocení: 95%
 
- - -
Poslechl a sepsal Jan ProcházkaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.