UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

E-kniha UCHOVEJ MOU DUŠI je na světě

E-kniha UCHOVEJ MOU DUŠI je na světě
17.05.2018

Podařilo se mám vydat e-knihu s názvem Uchovej mou duši. Jde o dílo týmu Vanili.cz a hostů - vítězů literární soutěže.

Jednoho krásného dne (zrovna bylo ale fakt hnusně – sychravo) přišel autor a publicista Michal Březina, ano ten, co vás v roce 2017 zásoboval hustokrutými rozhovory s předními českými literáty fantastiky na Vanili.cz, ano ten, co vám denně připravuje články na Vanili.cz, ano ten, jen o centimetr starší, zkrátka přišel s nápadem, že by spolu s ostatními dříči z Vanili.cz vydali vlastní publikaci, takzvanou antologii, kde se předvedou svými povídkami. Jelikož redaktory jsou zároveň i autoři mající za sebou jednu i více knih, neměl by to být problém.
 
O hodinu a tři panáky později ještě Michala napadlo, že by se z vydělaných peněz na tomto bestselleru zafinancovala propagace e-magazínu Vanili.cz či jeho dovolená na Seychelách… O další hodinu cílené prokrastinace pak přišel s nápadem, obohatit takovou knihu povídkami fanoušků Vanili.cz a soutěž promptně vyhlásil. Automaticky se tak stalo, že e-kniha bude k dispozici všem čtenářům ZDARMA a dnes konečně nastal ten den, fjů…
 
 
SOUTĚŽ VYPRODUKOVALA FANTASTICKÉ PŘÍBĚHY
Soutěžilo se v nejlepší povídce v žánru fantastiky a to volně na téma Uchovej mou duši. Pod tím si mohl každý představit cokoliv, jistým vodítkem mohl být i maskot soutěže – mumie. Jak dalece se svým téma autoři vodítka drželi, můžete nyní posoudit sami – E-Kniha JE KE STAŽENÍ ZDE a to díky spolupráci s panem Martinem Koláčkem, hlavou nakladatelství E-Knihy jedou. No, do redakce dorazilo celkem 31 prací a vesměs se jednalo o samé zdařilé kusy. Rozhodování měl každý porotce určitě těžké. Nakonec vybrali 5 nejlepších a ty se tedy sešly v této společné knize. Podotýkáme, že mumie se stala předlohou i úžasné obálky, kterou s pomocí xeroxu, balzamovacího medu, tupých nůžek a vývaru z hadích nožiček vytvořil Michal Březina. Společným názvem antologie je pak téma UCHOVEJ MOU DUŠI.

Dnes tedy jde naše společné dílo do distribuce, čímž se bude postupně objevovat na většině českých a slovenských portálů s E-knihami.
 
 
CO V KNIZE NAJDETE
První povídka je (jak jinak) přímo od šéfa, od Jana Vavřičky, zakladatele a majitele Vanili.cz. Jeho text s názvem Auto budoucnosti přináší jistou dávku erotična, samozřejmě má prvek sci-fi a je prodchnutý lehkou nadsázkou, Janovi tak blízkou. Hned za ním následuje povídka Michala Březiny a to s názvem: Mensibia. Povídku tradičně napěchoval akcí i hláškami a vy tak můžete čekat celkem drsný příběh odsouzeného vězně z nedaleké budoucnosti, kdy lidé kolonizují Měsíc, což je zřejmě Michalovo oblíbené téma. Ivo Fencl v pořadí s třetí povídkou antologie zaútočí na vaší představivost Libidem zahradního Stínu. Opět se dočkáte jisté příměsi erotiky a možná trochu i psychedelické fantasie. Tvůrčí dílnu redaktorů Vanili.cz uzavírá Kristina Haidingerová povídkou Vy, lidé, kde se vrací do světa své knihy Ti nepohřbení. Povídka nás zavede na samý počátek jejího děje.

Inu a už se dostáváme k superbonusu, k vítězům literární soutěže, kteří tvoří v podstatě tu větší část knihy. Startuje vítězka soutěže, Kristýna Malinková, sympatická slečna na počátku své literární kariéry, jak nám odhalila v exklusivním rozhovoru. Její Nesnesitelná těžkost bytí je snadno snesitelným kusem plným vskutku přirozených dialogů. Jedná-li se o prvopočin, budete jistě velmi překvapeni. David Urban, který se umístil těsně druhý, je už ostříleným pardálem na poli soutěžním a v soutěži zabodoval svým Do skonání světa, kusem poctivého textu, který vás dokonale vtáhne a nepustí. Třetí pozicí a tedy sedmou povídkou v pořadí knihy vás zaujme pohodový autor Ondřej Doležal a jeho Prostě jen tak umřít. Prostě jen takový neordinérní text, který je velice hravý a vy se velmi rychle do jeho příběhu zavrtáte. Čtvrté místo obsadily dvě autorky současně, Magdaléna Králová s krátkou povídkou Dušičkář a Jana Pacáková se svým Anubisem. Snad právě příběh Jany Pacákové je nejblíže k našemu mumifikovanému maskotu. Čteme v ní ze zápisků Dr. Johna D. Becketta a postupně odhalujeme jisté tajemství. Dušičkář slečny Králové, přísně na dané téma Uchovej, vás bude bavit, na to vemte muší jed. Rozverná povídka začínající autorky, které nechybí přirozený cit pro psaní.

Na konci každé povídky najdete medailonek i fotografii příslušného autora/autorky.

Vanili.cz však dodává a prohlašuje: „Všechny povídky byly faktis dobrý, až nás mrzí, že nemohly vyhrát všechny a třeba jejich autoři zabodují příště.“

Kus redakční práce na společné knize také odvedla naše úžasná Lucka Peřinová.
 
 
CO JEŠTĚ CHYSTÁ VANILI.CZ?
Antologie Uchovej mou duši je zcela žánrově vyvážená a nabízí pro každého něco …A tvůrci věří, že si knihu ve své čtečce, případně na monitoru, případně při projekci na zeď náramně užijete. A určitě se nejedná o poslední počin z nakladatelské dílny Vanili.cz. Na virtuální poradě se čtverka redaktůrků za rachotu bubnů mocných Tharků usnesla, že by příště šli do tištěné knihy. Soutěž také hodlají pro úspěch opakovat, téma však bude samozřejmě jiné. Ještě prý neví, jaké. Čeká se na další silnou prokrastinační chvilku Michala Březiny, co z něj jako vypadne.

Ale to není vše. Vlastně už teď víme, že letos na podzim Vanili.cz, respektive Jan Vavřička osobně, vyprodukuje tištěnou knihu Vostrá krása, kde najdeme jeho eroticko-scifidních povídek hned několik, úžasné ilustrace Petra Šrédla, jeden kus od vaniláckého kolegy Michala Březiny a pak také s přispěním povídek od takových autorů jakými jsou Františka Vrbenská, Jiří Walker Procházka či Hanina Veselá. To bude vostrá pecka sklonku roku, to nám věřte. Ještě budeme informovat, to nám také věřte.
 
Autor: Kolektiv autorů
Vyrobil: Michal Březina
Odpovědný redaktor: Lucie Peřinová
Vydává: Martin Koláček-E-knihy jedou14. 5. 2018
Počet stran: 187
ISBN: 978-80-7589-433-5 (ePub), 978-80-7589-434-2 (mobi), 978-80-7589-435-9 (pdf)
 
OBSAH
JAN VAVŘIČKA - Auto budoucnosti
MICHAL BŘEZINA - Mensibia
IVO FENCL - Libido zahradního Stínu
KRISTINA HAIDINGEROVÁ - Vy, lidé
KRISTÝNA MALINKOVÁ - Nesnesitelná těžkost bytí
DAVID URBAN - Do skonání světa
ONDŘEJ DOLEŽAL - Prostě jen tak umřít
MAGDALÉNA KRÁLOVÁ - Dušičkář
JANA PACÁKOVÁ - Anubis
 
 
- - -
Článek připravil Maxim Phanika, extrémní externí spolupracovník Vanili.czKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.