UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dystopická YA fantasy Královna květin, paní jara

Dystopická YA fantasy Královna květin, paní jara
11.08.2020

26. 8. končí možnost podpořit příběh o bohyni Vesně mladé autorky Leandry Sold

Příběh Vesny, bohyně jara.
Když svět, jak ho dnes známe, už neexistuje.
Když děti vyrůstají jen v ústavech.
Když další válka zničila i poslední střípky lidskosti v nás, přichází ona. Paní jara zahalená v oparu prvních jarních bouřek – bohyně, která je připravena postavit se na stranu obyčejných smrtelníků.
Stala se totiž jednou z nás.

A jestli dorazí v papíru, nebo jenom v elektronické podobě, v níž autorka Leandra Sold vydala v uplynulých letech čtyřdílnou sérii Bílý jasmín, bude tentokrát přímo na samotných čtenářích. Leandra Sold se totiž rozhodla, že bude vydání knihy řešit formou crowdfundingové kampaně v nakladatelství Pointa.

A o čem kniha je?

Jak sama anotace napovídá, jde o příběh inspirovaný slovanskou mytologií. Už prolog, který je na Pointě umístěn coby ukázka z knihy, abychom měli představu o autorčině stylu psaní, nás zavádí do mystického světa, který je plný nadpřirozených bytostí. Po přečtení této krátké ukázky se může zdát, že jde o přeslazenou pohádkovou záležitost pro velmi mladé dívky, ale nenechme se zmást. Autorka se totiž rozhodla, že hlavní hrdinka musí zemřít, aby se znovu narodila do dystopického světa jako člověk. A že je to svět opravdu totalitní a nespravedlivý, asi není nutné dodávat. A protože se jí takový život moc nezamlouvá, začne se jako každá správná hrdinka za sebe rvát. A tvrdě. Přičemž musí najít i další znovuzrozené bohy a bohyně, kteří se po tomto světě potulují. A ne všichni jsou zrovna kladnými hrdiny. Namátkou takový pán podsvětí Veles s družinou krvelačných bestií, který si čas od času vyjede na menší Divokou honbu, nepatří asi úplně mezi tvory, které byste v lese chtěli na houbách potkat.

Kdo je vlastně Leandra Sold?

Ačkoli to může podle jména vypadat, že autorka pochází z ciziny, je to Češka. Není v oboru nováčkem, Královna květin je její pátá kniha (po fantasy sérii Bílý jasmín). V literární soutěži CooBoo hledá talent se dostala mezi posledních 20 finalistů. 

A proč je vydání papírové knihy na čtenářích?

Protože pokud autorka v relativně krátkém čase během předprodeje neprodá dost knih, nevyjde. Takže jestli chcete vznik tohoto literárního fantasy počinu o cca 390 stranách podpořit a jednou si ho přečíst jinde než ve čtečce, máte nejvyšší čas. Předprodej totiž končí 26.8.2020 a zatím je na 17%.

A co se stane s Vaším příspěvkem, pokud předprodej skončí nezdarem? Do dvou dnů Vám jej platforma Pointy vrátí zpátky na bankovní účet.

Koupíte zde: https://bit.ly/KupKralovnuKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.