UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dveře do léta - Okno do vašich uší

Dveře do léta - Okno do vašich uší
02.01.2018

Recenze Jana Procházky na audio knihu R. A. Heinleina Dveře do léta

Vydejte se hledat dveře do léta s knihou, která je symbolem dobré pohody již od roku 1956.

Stalo se vám někdy v životě, že jste si řekli „A dost. Teď to stopnu a dám si to znovu od posledního uložení. Ale tentokrát to odehraju lépe a radostněji.“  Jestliže zní vaše odpověď ano, tak je pro vás příběh Daniela D. Davise a jeho kocoura Peta jako stvořený.

Dan Davis je elektroinženýr a vynálezce. Právě se mu podařilo konečně sestrojit největší vynález svého života, univerzálního domácího robota, se kterým se chystal udělat díru na trhu.  A právě v ten okamžik se to stalo. Chamtivý obchodní partner a skrz naskrz prohnilá snoubenka milého Dana podvodem připravili o firmu a vynález, ale navíc ho uložili do hibernace na dlouhých třicet let.

Chudák Dan musel v roce 1970 zanechat nejenom svůj dosavadní život, ale především milovaného kocoura Peta a nejen jeho.

Když se Dan probudí v roce 2000, nejenom, že se celkem rychle zorientuje v novém světě, který se tomu jeho starému v mnohém nepodobá, ale rozhodne se zařvat „STOP“ a najít způsob, jak ten neskonalý průšvih napravit.

Dveře do léta jsou asi nejpůvabnější knihou velmistra žánru, a ačkoliv ji napsal v roce 1956, má tato romance, o cestování časem, přátelství a nezlomnosti lidské vůle co říci i dnešním čtenářům.

Mládenci z audio vydavatelství Walker & Volf mají za sebou již pěkných pár kousků z řad klasických děl fantastické literatury. Setkání s Rámou či Hvězdná pěchota se řadí do zlatého fondu žánru a je jen dobře, že i Dveře do léta díky nim získávají svou audio podobu.

Zvukové stránce (jak je již u W&V dobrým zvykem) nelze absolutně nic vytknout. Radek Volf svému řemeslu rozumí a svou práci odvedl na výbornou.

Zastavit se však chci u narátora. Této role se tentokrát ujal Otakar Brousek mladší, který spolupracoval s W&V na skvělé detektivce Mrtvá šelma. Pan Brousek se své role zhostil na výbornou. Z jeho projevu je cítit nejen čirá radost a potěšení z interpretace textu, ale především obrovská profesionalita. Zvládnout jedenáctiletou dívenku, starého vědce, nebo léty a léky zdecimovanou ženu nedovede každý.

A ačkoliv knihy poslouchám ve fomátu MP3, potěšil mě velice i pěkný obal této doufejme na ne dlouho poslední audioknihy pánů Walkera a Volfa.

Kniha 89%
Audio verze 95%

PS: Název knihy vychází z poznámky autorovy ženy Virginie, která podotkla na adresu jejich kocoura, který nechtěl jít ven do zimy, když měl otevřené dveře: „Hledá dveře do léta.“

Robert A. Heinlein – Dveře do léta
- - -
Pro vanili.cz připravil Jan ProcházkaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.