UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Drsný spasitel v audio vydavatelství Walker & Volf.

Drsný spasitel v audio vydavatelství Walker & Volf.
06.10.2019

Hlasem kultovního hrdiny Miroslava Žambocha promlouvá Zdeněk Velen.

Příběh muže pátrajícího po své minulosti v apokalypsou zničené české kotlině a posléze slezské metropoli zná snad každý.  

„Nevím, kdy to lidé podělali úplně, ale myslím, že pohár přetekl, když ukřižovali Krista. Myslím podruhé.“

Po stoletích válek s bytostmi z druhé strany je svět podobný obrazům Hieronyma Bosche. Poničenou krajinou se prohánějí prastaří bohové a bohyně, démoni, upíři, succuby a další nadpřirozená havěť. Přestože v malé míře fungují předválečné technologie, světu vládne magie. Ovšem stejně nebezpečnou zbraní může být i muž ozbrojený brokovnicí a nožem, v němž sídlí bůh. Tím mužem je C.R. Jenže kdo je vlastně C.R., muž se sešívanou tváří, klepetem místo jedné ruky a mechanickým okem?

Jsem moc rád, že se zpracování tohoto příběhu do podoby audio knihy ujali pánové z punkrockového audio vydavatelství Walker & Volf. Proč? Neboť vím, že jejich srdce bije pro fantastiku. Vím to, protože jsem viděl jejich nahrávací studio v podzemním bunkru jedné hornopočernické vilky, narvané až po strop žánrovou literaturou a deskami těch nejlepších rockových a metalových kapel na světě. A také proto, že jedním z nich je Jiří Walker Procházka, otec Kena Wooda a držitel tří ocenění Akademie science fiction, fantasy a hororu.

Tím druhým je mistr zvuku Radek Volf. A pokud kromě příjemného přednesu Zdeňka Velena stojí na audio knize Drsný spasitel něco za pozornost, je to právě práce Radka Volfa. Žambochův svět je zabydlen širokou škálou bytostí, které sice mluví lidskou řečí, ale rozhodně ne lidským hlasem. Zatímco řeč mužů, žen, dětí a třeba i upírů zvládá narátor profesionální modulací svého hlasu, takový hlas umělé inteligence, biomechanického konstruktu koně či démonů se dá ztvárnit mnohem hůř. A tady nastupuje mistr zvuku, který každé z těchto bytostí vtiskl její nezaměnitelný hlas. Jestli si pamatujete na audioknihu Mariňáci, kde Radek Volf skvěle vytvořil ruchy vysílačky, kterou hlavní hrdinové používají při komunikaci, tak v Drsném spasiteli dotáhl své mistrovství na hranici dokonalosti.

Přičteme-li k tomu perfektní narátorův přednes, práci s tempem a cit pro břitký Žambochův humor, máme tu žánrovou pecku, která rozhodně posluchače nebude nudit.

Hodnocení: 85% Jan Procházka

 • Délka:8 hodin 49 minut
 • Autor:Miroslav Žamboch
 • Interpret:Zdeněk Velen
 • Kategorie:Fantasy a sci-fi
 • Vydavatel:Walker a Volf
 • Série:Drsný spasitel
 • Délka:9 hodin 38 minut
 • Autor:Miroslav Žamboch
 • Interpret:Zdeněk Velen
 • Kategorie:Fantasy a sci-fi
 • Vydavatel:Walker a Volf
 • Série:Drsný spasitelKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.