UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Do smrti daleko

Do smrti daleko
21.10.2021

Michal Březina a jeho noirová vize budoucnosti detektivů

Michal Březina už má za sebou vydání knihy Měsíční deník, kde se představil jako autor humorné sci-fi. Dříve se pohyboval na české metalové scéně, stopem procestoval Evropu. Měsíční deník vyšel nyní v audioverzi, kde mu svůj hlas propůjčil Alexej Pyško.

I když jste autorovu tvorbu mohli najít i v dalších publikací, jednu povídku má i ve sbírce Vostrá krása (Golden Dog, 2019), která se zaměřila na humorné a lehce erotické sci-fi, přece jen k dalšímu románovému zářezu tohoto autora prozatím nedošlo. Vše se mění knihou Do smrti daleko. Příběh je zasazen do anglického Doveru a hlavní role se ujal Billy Cowen – soukromé očko. Své místo zde má i několik výrazných vedlejších postav.

Billy Cowen, veterán vleklé kosmické války Británie s Čínou, dostal za dlouholetou službu velkorysý dar – licenci na provoz detektivní kanceláře. Myslel si, že je to terno. Opravdu si to myslel… Jak se odhodlaný muž stane závislým na stavengeru, hořkém likéru s příchutí dešťové vody? Kdo mu nechává tajuplné, gramaticky vytříbené vzkazy? Jak to bylo tenkrát se sklepem paní Rennebu? A co se stalo na závodech genokrav? Odpověď je někde tam uvnitř.

Tam uvnitř, tedy přímo v knize, najdete příběhy, které jsou velmi specifické jak žánrem, tak i způsobem vyprávění. Návaznost jednotlivých případů je netradiční a informace jsou podávány způsobem, který vás přiměje se k povídkám vracet. Do ruky se vám dostává zábavné čtení s myšlenkou.

S knihou Do smrti daleko budete v ruce třímat zajímavý žánrový mix, kdy se sci-fi z relativně blízké budoucnosti spojuje s detektivními příběhy, které jsou až noirového ražení, nechybí akce, nečekané pointy i trochu té tajuplné atmosféry. Příběh je tak postaven do nečekané roviny. S Billy Cowenem a jeho případy se nudit nebudete.

Do smrti daleko je na trhu od 8. listopadu 2021.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.