UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Do Rudolfina míří nejlepší melodie z počítačových her

Do Rudolfina míří nejlepší melodie z počítačových her
24.04.2018

Filmová filharmonie nabídne 12. 5. 2018 svým posluchačům exkluzivní koncert herní hudby GAMES!

Zazní melodie z počítačových her Battlefield, Call of Duty, World of Warcraft, Final Fantasy, Civilization, ale samozřejmě nebudou chybět ani české hry: legendární Mafia a novinka roku Kingdom Come

Filmová filharmonie program představí v Dvořákově síni pražského Rudolfina, jejíž velkolepost jistě umocní zážitek z poslechu skvělých skladeb. Orchestr se věnuje, jak je dle názvu patrné, především filmové hudbě. Herní hudba je ale té filmové natolik podobná, že se Filmharmonie nebála zvolit pro svůj další koncert trochu odlišný program.

„Herní hudba se té filmové podobá právě svou epičností, dotvářením atmosféry a skvělým zážitkem z prožitého dobrodružství, jaké hráč od her požaduje,“ sděluje své pocity ředitel orchestru Matěj Lehár, který má sám k většině uváděných děl osobní vztah.

Koncert herní hudby GAMES tak bude plynule navazovat na úspěšný koncert Fantasy, který se konal v únoru tohoto roku a byl beznadějně vyprodán. Velký symfonický orchestr bude opět doplněn pěveckým sborem. Moderování koncertu se ujme Mikoláš Tuček, přední český herní novinář a televizní moderátor.

Jedním z vrcholných čísel večera bude uvedení hudby z počítačové hry českého původu Kingdom Come: Deliverance z pera Jana Valty, který pro koncert Filmové filharmonie vytvoří orchestrální hudební suitu přímo na míru. Výčet dalších skladeb koncertu je také hvězdný: hry jako Battlefield, Call of Duty, World of Warcraft, Final Fantasy, Civilization nebo česká Mafia jsou dobře známé, ale hudba zaujme i „neherní“ posluchače. Koncert je tak vhodnou příležitostí vychutnat si vynikající a pro koncertní pódia netradiční symfonickou hudbu.

Filmová filharmonie se od svého počátku věnuje provozování filmové hudby na té nejvyšší úrovni. Soustředí se především na dynamiku provedení jednotlivých koncertů, které mají tematický program a podrobně tak představují především jednotlivé filmové žánry. Orchestr je složen z mladých profesionálních hudebníků.

Vstupenky na koncert 12. 5. 2018 si můžete zakoupit již nyní v síti Ticketpro. Více informací o Filmové filharmonii najdete na jejích sociálních sítích a www.filmharmonie.cz.

Důležité odkazyKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.