UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

DO KOSMU S KRTKEM 2018

DO KOSMU S KRTKEM 2018
07.05.2018

Jednu z prvních možností, jak spatřit stanici ISS přelétající naše území s Krtkem astronautem na palubě, budeme mít 24. 5. 2018 ve večerních hodinách.

Posviťme astronautům na cestu – 24. května večer

Při této příležitosti startujeme akci „Posviťme astronautům na cestu“, během které by obzvlášť ti menší fanoušci Krtečka měli stanici na nočním nebi vyhledat, zamávat jí a ideálně přípravy na toto pozorování zdokumentovat a zaslat nám. Nejlepší obrázky a fotografie budeme postupně zveřejňovat na našich facebookových a instagramových stránkách. Celá akce potrvá až do návratu Andrewa Feustela na Zemi. Podrobnější informace na našem webu https://www.krtek2018.cz/l/posvitme-astronautum-na-cestu/ nebo facebooku.

Vzdělávací projekt DO KOSMU S KRTKEM 2018 navazuje na projekt Do kosmu s Krtkem, který vznikl při příležitosti letu amerického astronauta Andrewa Feustela v raketoplánu Endeavour v roce 2011, kdy vzal na palubu symbol mnoha generací - Krtka z pohádek Zdeňka Milera. Tou dobou už byl Andrew Feustel znám spojením s Českou republikou přes svojí manželku Indiru Feustelovou, ostatně v roce 2009 vzal na palubu raketoplánu Atlantis Nerudovy Písně kosmické. Letos opět odstartoval Krtek,  jen  z  prostorových  důvodů  menší  s  ohledem  na  kabinu  Sojuzu.  Česká  republika  tak  má v současnosti dva Krtky astronauty.

Provozujeme informační web https://www.krtek2018.cz/ a  facebook   https://www.facebook.com/krtekvkosmu/. Na těchto stránkách pravidelně zveřejňujeme aktuality ze současného půlročního pobytu astronauta Andrewa Feustela spolu s Krtkem na Mezinárodní kosmické stanici. Vyplatí se tak tyto zdroje sledovat - máme přímé napojení přes NASA a maximálně se snažíme o aktuálnost.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.