UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Do kin vstupuje umělecký horor Takové krásné šaty

Do kin vstupuje umělecký horor Takové krásné šaty
10.09.2019

Ve čtvrtek 12. září vstupuje do českých kin britský umělecký horor Takové krásné šaty, který byl už českým divákům úspěšně představen na festivalu v Karlových Varech a na Letní filmové škole.

Na slavnostní premiéru o dva dny dříve dorazí do pražského Bia Oko režisér Peter Strickland.

Každý nový film režiséra Petera Stricklanda (Pestrobarvec petrklíčový) je s netrpělivostí očekáván nejen zástupci světových festivalů a kritiky, ale také stále se rozšiřující fanouškovskou základnou. Film Takové krásné šaty je precizní poctou několika žánrům natočenou s obsedantní péčí o detail. V centru děje stojí prokleté červené šaty, které se postupem času stanou hlavním hrdinou filmu. Okolo nich korzují další postavy, které se více či méně zmítají mezi dvěma slogany charakterizujícími děj filmu: „such a pretty dress“ a „dressed to die“.

„Peter Strickland je chodící encyklopedie, kolosální cinefil a shodou okolností i filmový režisér. Tvůrce, jehož kompaktní filmografie plná precizních žánrových variací a propracovaných odkazů si postupně získala zástup věrných fanoušků. Strickland se stal pojmem, jehož každý další film je toužebně očekáván. A nezklamal ani teď. Giallo, zuřící pračky, haute-couture, Cavern of Anti-Matter, vaginální metafory, výprodeje, Marianne Jean-Baptisteová, fetiš, Psycho, hypnotické titulky, zvuky, Hammer Films, barevná symbolika, humor – prostě ideální obsah pro kina a všechny, kdo milují film“ řekl koordinátor distribuce AČFK Jan Jílek.

„Rozumím, proč kritici i fanoušci giallo zmiňují – je to díky mému dřívějšímu filmu Berberian Sound Studio i díky některým motivům v novém filmu. Ale když jsem na Takových krásných šatech pracoval, myslel jsem spíše na autora duchařských povídek M. R. Jamese. Ve filmu nejsou žádné přímé spojnice s giallem, ten žánr vnímám spíše jako předchůdce slasher filmů. A v mém filmu není žádný vrah, je to film o prokletí a inspirací mi byly spíš děsivé figuríny od sochaře Edwarda Kienholze,“ řekl o pozadí vzniku filmu režisér Peter Strickland.

Strickland osobně dorazí na slavnostní premiéru Takových krásných šatů, která proběhne v úterý 10. září ve 20:30 v pražském kině Bio Oko. Režisér v Oku uvede i svůj předchozí film Pestrobarvec petrklíčový, který je v programu od 18 hodin.

Citace ze zahraničních médií najdete v traileru, domácí kritiky hovoří o „dosud nejvtipnějším filmu Petera Stricklanda, který se ale nevzdává sociálního komentáře“, o „mnohovrstevnatém, smyslném filmu“ (Full Moon Zine). Podle Jaroslava Totuška z Lidových novin je „výsledná kombinace stejně zábavná, jako je ve výsledku děsivá“ a Jan Černý z časopisu Tvar označil Takové krásné šaty za „nejzábavnější z filmů, které jsem letos v Karlových Varech viděl“.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.