UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Do kin se blíží horor Svatý Mikuláš

Do kin se blíží horor Svatý Mikuláš
22.10.2014

Svatý Mikuláš je hororový, duchařský film o studentech, kteří zabloudili v temnotě. Bojíte se rádi? Zajděte si na nový český film plzeňského režiséra Petra Smazala do kina!

První celovečerní found footage horor se bude exkluzivně promítat v kinech CINEMA CITY

Petr Smazal a jeho produkční skupina F8 ART COMPANY právě dokončuje postprodukční fázi filmu Svatý Mikuláš.  Předpremiéra je plánována na 31. října v Praze a 1. listopadu v Plzni.

„Natočili jsme film o ústavu, do kterého je snadné se dostat, ale zcela nemožné dostat se z něj ven. Využili jsme k tomu formu found footage (nalezené nahrávky) obdobně jako tvůrci The Blair Witch Project nebo Grave Encounters. Důvod byl prostý; dokázat, že film lze dělat i bez velkého štábu a obrovského rozpočtu, jelikož jsme mladí filmaři a ani jedno z toho si mnohdy nemůžeme dovolit. Byla to tedy jediná logická cesta, jak ukázat, že jsme na celovečerní film připraveni." říká Petr Smazal.

Cesta filmu Svatý Mikuláš započala 1. května 2014, kdy Petr Smazal představil svým kolegům námět na celovečerní film z prostředí bývalé psychiatrické léčebny. "Všichni na to okamžitě kývli, takže bylo jasno. Přípravné fáze nám moc času nezabraly. Sáhli jsme po našich kamarádech, hercích z malých divadel, nakoupili nějaké převleky a rekvizity v online army shopu a šlo se na věc."

Režisér nespal kvůli přípravám filmu více jak 100 hodin

Co se na začátku zdálo snadné se ovšem ukázalo být větším oříškem, než si autoři představovali. „Původně měl film vzniknout během tří intenzivních natáčecích dní v opuštěné sušické porodnici. Bohužel tento plán ztroskotal poté, co jsem na natáčení zkolaboval vyčerpáním. Nespal jsem kvůli přípravám filmu více jak 100 hodin." mluví o prvních krůčcích filmu jeho režisér a producent Petr Smazal.

Natočení filmu nakonec zabralo více jak dva měsíce intenzivní práce. Přes léto se filmaři přesunuli také do psychiatrické léčebny Bohnice, kde točili scény z dob, kdy ústav ještě fungoval. Tyto sekvence jsou ve filmu důležitým motivem vyprávění.

Film Svatý Mikuláš natočil Petr Smazal na tři kamery. V ději filmu se jich ale ve skutečnosti vystřídalo mnohem více. „Film je vyprávěn v reálném čase jako reálný dokument, složený z nalezených nahrávek pohřešovaných studentů. Jako autor tedy nemáte možnost nikde odbočit nebo si pomoci něčím, co logicky nezapadá do této metody natáčení. Proto jsme využívali různých vyjadřovacích prostředků a pomáhali si například kamerou v autě, kamerou na benzinové pumpě, nebo dokonce mobilem."

Film bude exkluzivně před dnem Památky zesnulých vysílat kino Cinema City a to ve dvou předpremiérách. Jedná se o speciální večery, kde se budou diváci moci setkat nejen s tvůrci filmu, ale také s dalšími osobnostmi filmového světa. Večery budou zakončeny večírky, kde jsou vítáni všichni velcí fanoušci hororu. Pokud Vás film zaujal, můžete ho navštívit 31. října v Praze a 1. listopadu v Plzni. Lístky na předpremiéru bude možné zakoupit online na webu www.cinemacity.cz cca od 16. října.

Jaká bude další cesta tohoto filmu zatím není jisté. O distribuci se stále jedná. Petr Smazal oslovil komerční televize a několik distributorů. Vše závisí na úspěšnosti filmu v kinech při předpremiérách.

A co je na tvorbě prvního celovečerního filmu nejtěžší?

„Můžete v podstatě zapomenout na vysněnou pozici režiséra a rovnou to hodit za hlavu. Na filmu jsem za celou tu dobu pracoval jako režisér, producent, produkční, asistent režie, skript, střihač, ale i marketingový poradce. Člověk to musí svým způsobem milovat, protože jinak by to nikdy nedělal. Důležité je, aby si film našel své diváky a nezklamal je. To je odměna pro autora a zároveň i důvod, proč to děláte." uzavírá celou věc s úsměvem Petr Smazal.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.