UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dny s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina

Dny s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina
19.06.2018

Letní kino, divadlo i koncerty pod širým nebem nabídne po celé léto zahrada budovy Českého rozhlasu v Karlíně. V průběhu července si můžete navíc užít dva tematické Dny s Karlem Zemanem pořádané ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana.

Těšit se můžete nejen na jediné letní projekce filmů Ukradená vzducholoď a Baron Prášil na velkém plátně v Praze, ale také na autogramiádu a diskuzi s Ludmilou Zemanovou, výtvarnicí a dcerou Karla Zemana, na skutečnou řídící jednotku vzducholodě, výtvarné kreativní dílny a mnohé další. 

Den s Karlem Zemanem / Ukradená vzducholoď/ 3. 7. od 16 hodin

Připraven je tematický program pro celé rodiny. Kreativní duše si podle své fantazie vyrobí vlastní létající vzducholoď poháněnou héliovými balónky. Techničtí nadšenci a malí konstruktéři pak vstoupí do modelu řídící jednotky vzducholodě, kde vám samotný tým konstruktérů ukáže a vysvětlí, jak vzducholoď pracuje. Uvidíte veškeré měřící zařízení a budete moci zhlédnout i řadu ukázek, videí, fotografií a fotomap pořízených vzducholodí.

Od 19.30 se budete moct seznámit s výtvarnicí a dcerou Karla Zemana – Ludmilou Zemanovou
a nechat si od ní podepsat DVD s filmy Karla Zemana, knihu Dobrodružný svět Karla Zemana nebo její vlastní nádherně ilustrované knihy pro děti. Vše bude možné na místě zakoupit.

Od 20.30 Vám Ludmila Zemanová představí svou vlastní tvorbu, popovídá o práci se svým otcem nejenom na filmu Ukradená vzducholoď a podělí se o zákulisní příběhy o tom, jak se Karel Zeman inspiroval Julesem Vernem.

Od cca 21.30 v závislosti na době setmění promítáme dobrodružný film pro všechny věkové kategorie Ukradená vzducholoď.

Během celého dne se budete moci občerstvit v malém stánku, relaxovat v odpočinkové zóně
na originálních sedacích vacích, vyfotografovat se na podmořském šlapacím kole z filmu Vynález zkázy, prohlédnout si část deskové výstavy o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, zahrát si vědomostní hru Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana, nakoupit si jedinečná trička, sešity, knihy a mnohé další s tématikou karlozemanských filmů, a když počasí dovolí,
budete si dokonce moci poslechnout audioknihu Čarodějova učně nebo zhlédnout rozmanité ukázky
z filmů Karla Zemana.

Jednotné vstupné: 80,- Kč, děti do 1 metru v doprovodu dospělého zdarma. Pouze při koupi v předprodeji získáte navíc 30% slevu na vstup do Muzea Karla Zemana.

Den s Karlem Zemanem / Baron Prášil /22. 7. od 16 hodin

Oslavit s námi můžete skoro 50. výročí prvního oficiálního přistání na Měsíci tematickým programem a promítáním filmu Baron Prášil.

Od 16 hodin je připraven tematický program především pro rodiny s dětmi. Pro kreativní ručičky všeho věku nabízíme výtvarné dílny, ve kterých si vybarví svého vlastního okřídleného koně z prášilovského vesmírného korábu nebo Barona Prášila letícího na dělové kouli odlitého v sádře. Pro cestovatele tělem i duší nabízíme výrobu vlastního cestovatelského pohledu, který potisknou originálními tiskátky
s motivy z filmu. 

Od cca 21.30 v závislosti na době setmění promítáme unikátní fantaskní film pro všechny věkové kategorie Baron Prášil.

Během celého dne se budete moci občerstvit v malém stánku, relaxovat v odpočinkové zóně
na originálních sedacích vacích, vyfotografovat se na podmořském šlapacím kole z filmu Vynález zkázy, prohlédnout si část deskové výstavy o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, zahrát si vědomostní hru Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana, nakoupit si jedinečná trička, sešity, knihy a mnohé další s tématikou karlozemanských filmů, a když počasí dovolí, budete
si dokonce moci poslechnout audioknihu Čarodějova učně nebo zhlédnout rozmanité ukázky z filmů Karla Zemana.

Jednotné vstupné: 80,- Kč, děti do 1 metru v doprovodu dospělého zdarma.

Pouze při koupi v předprodeji získáte navíc 30% slevu na vstup do Muzea Karla Zemana.

Předprodej probíhá na webových stránkách eshop.muzeumkarlazemana.cz.



Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.