UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Digitálně restaurovaný Baron Prášil vychází na Blu-ray

Digitálně restaurovaný Baron Prášil vychází na Blu-ray
09.11.2016

Digitálně restaurovaný film Baron Prášil filmového génia Karla Zemana se dočká vydání ve vysokém rozlišení na Blu-ray. Slavnostní křest Blu-ray proběhne už tento pátek v rámci fotografického festivalu FotoŠkoda Fest. V HD kvalitě je také v online distribuci na iTunes

Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožijí na fotografickém festivalu FotoŠkoda Fest už tento pátek 11. listopadu v 17:15, kdy se uskuteční křest Blu-ray s následnou projekcí restaurovaného filmu Baron Prášil. Slavnostního křtu jednoho z českých filmových skvostů se může zdarma zúčastnit i široká veřejnost, ale přijďte včas, kapacita sálu je omezena.

 

Promítání filmu pod záštitou Muzea Karla Zemana volně navazuje na přednášku „Jak se čistí svět fantazie“, která probíhá 11. 11. od 16:00 hodin. „Digitální restaurování je náročný proces, který se neustále vyvíjí. Účastníci přednášky mohou nahlédnout do zákulisí projektu Čistíme svět fantazie a podívat se na poutavé ukázky z restaurování filmu Baron Prášil, “ láká na přednášku Denisa Lešková, PR a marketingová manažerka muzea. V rámci festivalu 12. listopadu od 14:00 mohou účastníci navštívit unikátní přednášku „Filmové triky od Karla Zemana po současnost“ od trikového výtvarníka a supervizora filmových efektů Borise Masníka. Přednáška odkrývá zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě, seznámí diváky i s aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií. Celý víkend probíhají pod záštitou Muzea Karla Zemana workshopy animace s odbornými lektory ze spolku Ultrafun.

 

Blu-ray s filmem Baron Prášil je v předprodeji za doporučenou cenu 399,-. Na e-shopu Muzea Karla Zemana si příznivci mohou k Blu-ray zakoupit i originální filmový plakát.

 

Restaurovaný Baron Prášil je v blu-ray kvalitě k dispozici také v digitální distribuci na iTunes a to nejen v České republice. Díky anglickým titulkům si ho mohou pořídit i diváci v USA, Anglii, Jižní Africe, Austrálii, Kanadě i ve Švédsku. „Online distribuce je v lecčems magický nástroj,“ říká Ondřej Kulhánek z Bontonfilmu. „Takovýto Blu-ray si můžete pohodlně stáhnout doma a film se díky digitální distribuci dostane do celého světa. Vynález zkázy jsme vloni na iTunes vydali i ve francouzské, italské nebo ruské verzi.“

 


 

Slavný film Karla Zemana na motivy světoznámé knihy Gottfrida Augusta Bürgera měl svou slavnostní premiéru v květnu tohoto roku na 56. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně, posléze zamířil do kin a na světová plátna. „Ve světové premiéře byl film uveden na Telluride Film Festival v americkém státě Colorado, úspěch sklidil i na chorvatském Vukovar Film Festival,“ popisuje cestu filmu Ondřej Beránek, producent a spolumajitel Muzea Karla Zemana.

 

Film byl digitálně restaurován díky projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Muzeum Karla Zemana a Česká televize ve spolupráci s Universal Production Partners, a. s. (UPP) a za podpory Ministerstva kultury a Státního fondu kinematografie České republiky. V současné době pracuje tým na digitálním restaurování dalšího filmového skvostu Karla Zemana.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.