UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Den plný kouzel a filmových triků v Muzeu Karla Zemana

Den plný kouzel a filmových triků v Muzeu Karla Zemana
26.09.2018

Muzeum Karla Zemana slaví 6. narozeniny

V sobotu 6. října slaví filmové pražské Muzeum Karla Zemana 6. narozeniny. K oslavám svého výročí připravilo den plný kouzel, filmových triků a animačních workshopů. Návštěvníci se mohou těšit na nově zrekonstruovaný trik Karla Zemana napodobující efekt rozpínajícího se barevného kouře, na interaktivní workshop se světově uznávaným trikovým specialistou Borisem Masníkem a mnohé další. V rámci kouzel nebude chybět rudolfinská alchymistická show, ani malostranská strašidla. Celý doprovodný program je pro návštěvníky expozice zcela zdarma! Ti, kteří navíc projdou všech šest stanovišť, dostanou unikátní narozeninový dárek, který jim zamotá hlavu.

6. října 2018 uplyne přesně šest let od otevření malostranského Muzea, který do teď zůstal jediným stálým muzeem zabývajícím se filmovými triky a speciálními efekty v České republice.  
„Muzeum Karla Zemana je unikátní svým hravým pojetím, kdy si návštěvníci na vlastních telefonech mohou vyzkoušet jednotlivé filmové triky a nahlédnout za oponu konkrétních filmových kouzel,“ představuje Muzeum detailněji PR & Marketing Manager Kateřina Kuthanová a dodává,
že „právě kouzla a triky jsou motivem oslav letošních narozenin.“

Návštěvníci se mohou těšit na přesně šest stanovišť rozmístěných v muzejní expozici a v jejím blízkém okolí plných kreativních dílen a workshopů odhalujících vybrané filmové, divadelní a umělecké postupy, které se dají právem považovat za kouzelné. Muzeum tak zcela poprvé představí
např. kreativní dílnu s nově zrekonstruovaným trikem Karla Zemana napodobující efekt rozpínajícího se barevného kouře, workshop se světově uznávaným trikovým specialistou Borisem Masníkem
nebo na rudolfinskou alchymistickou show a malostranského vodníka v Čertovce. Chybět nebudou
ani animační workshopy, ve kterých se účastníci naučí rozanimovat písek a kouř a kreativní dílničky s optickými triky pro nejmenší. Celodenní program doplní mikromagie nadaného kouzelníka Siatrise Kana a výuka základních divadelních triků s herci z pražského Divadla pod Palmovkou.

Celodenní program je pro návštěvníky expozice zcela zdarma! Stačí si při koupi lístků do expozice vyžádat čarovný plánek s mapou stanovišť a užít si narozeninové oslavy naplno. Navíc ti, kteří získají razítka z každého stanoviště na svůj čarovný plánek a odnesou ho do muzejního obchodu, dostanou unikátní narozeninový dárek, který jim zamotá hlavu.

Program je po předchozí rezervaci možné rozšířit o plavbu lodí po Vltavě a Čertovce a dopřát si ke kouzelným narozeninovým oslavám také magický pohled na historickou zástavbu Prahy z vodní hladiny.

Muzeum Karla Zemana bude v den narozenin otevřené od 10.00 do 19.00. Program stanovišť
bude probíhat do 18.00. Poslední výdej čarovného plánku v 17.00 a poslední vstup do Muzea v 18.00.

Více informací o programu na www.muzeumkarlazemana.cz.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.