UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Den dětí, Pražská muzejní noc i vítání prázdnin v Muzeu Karla Zemana

Den dětí, Pražská muzejní noc i vítání prázdnin v Muzeu Karla Zemana
15.05.2015

V Muzeu Karla Zemana se neustále něco děje. Připravované akce potěší zejména nejmenší návštěvníky, pro které muzeum připravilo dny plné her a zábavy ve filmovém duchu k oslavám Dne dětí i ke konci školního roku.

Za zmínku stojí ale i Pražská muzejní noc, které se i letos muzeum účastní a v rámci které návštěvníkům nabídne krom prohlídky expozice i její nové rozšíření a bohatý doprovodný program. Těšit se mohou na workshopy animace, projekce nebo jedinečný koncert Jana Buriana ml.

 

Den dětí ve světě filmu

Zajímavý tip, jak oslavit Den dětí. Vezměte je do světa filmu a vraťte se skrze poetiku Zemanových filmů i do svých mladých let! Poslední květnovou neděli (31. 5.) čekají v muzeu na děti workshopy animace i hry a soutěže o ceny. Mohou otestovat filmové znalosti v křížovkách, závodit s parními minilodičkami, zahrát si obří pexeso s motivy pohádek Karla Zemana nebo složit gigantické puzzle se stegosaurem. Na každého, kdo splní všechny připravené úkoly, čeká malá odměna! Po celý den budou také zdarma probíhat workshopy animace. A do stálé expozice mají děti v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup zdarma.

 

Pražská muzejní noc

Muzeum Karla Zemana se také v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají i po soumraku otevřené. V rámci Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části s výstavou o filmu a s moderní trikovou scénou, díky které lidé mohou přímo vstoupit do filmů Karla Zemana a natočit si v nich krátké video. Muzeum připravilo také bohatý doprovodný program, který zahrnuje koncert Jana Buriana ml., workshopy animace, promítání filmu Karla Zemana či velkoplošnou projekci archivních fotografií. Jedinečný pohled na Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu.

 

Vítáme prázdniny a odměňujeme za vysvědčení

Všechny děti, které v úterý 30. 6 nebo první prázdninový den 1. 7. přijdou do muzea a ukáží své vysvědčení, mají v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého vstup do expozice zdarma. A nemusejí mít ani samé jedničky!Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.