UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dark Phoenix - recenze Míši Volákové

Dark Phoenix - recenze Míši Volákové
08.06.2019

X-Meni čelí nejhroznějšímu a nejsilnějšímu nepříteli: Jean Grey, která pochází z jejich vlastních řad. Těšte se na neuvěřitelnou porci efektů!

Dark Phoenix přináší opět něco nového do světa komiksů a je fascinující sledovat, jak zdánlivě obyčejná mutantka dokáže změnit nejenom chod mutantského světa, ale taky toho lidského. Lidé a mutanti totiž uzavřeli křehké příměří a snaží se žít tak, aby neohrožovali jeden druhého. Dokonce se X-Meni nejednou vydávají na pomoc lidem. Při jedné takové akci se s Jean (Sophie Turner) stane něco, co nechápe ani ona sama. A tak se rozjíždí sled událostí, jež nedokáže zastavit ani samotný Charles Xavier (James McAvoy).

I přestože je Jean jednou z nejsilnějších mutantek, tak má své slabiny. Tou největší slabinou je její minulost, která ji pronásleduje v zamlžených vzpomínkách. Bolest a pocit osaměni se snoubí v jedno a přivádí ji na rozhraní. A o hledání sebe sama, toho, kdo vlastně je, je celý příběh  Dark Phoenix. Každá postava si prochází svým vlastním peklem a nic není tak černobílé, jak zpočátku vypadá. Ani samotný Xavier. Právě on představuje jakousi šedou zónu toho, co je dobré, a co špatné a právě to se na konci příběhu ukáže jako velmi podstatné.

Je to zvláštní, film Dark Phoenix, jež režíroval Simon Kinberg se zaměřuje nejen na efekty, nádherné a famózní souboje a bitky, ale nezapomíná ani na emoční stránku jednotlivých hrdinů. Nádherně to bylo vidět na vztahu Raven (Jennifer Lawrence) a Jean Grey. Jak Jean, tak Raven utrpěly ztrátu a ta určila jejich budoucí cestu, a tak není divu, že jsou si blízké. A právě Raven je jakousi Charlesovým černým svědomím. Sama moc dobře ví, že mezi dobrým a špatným úmyslem je tenká linie.

Dark Phoenix je o hledání sebe sama a rodinného zázemí. I přestože mají neuvěřitelné schopnosti, zažívají dennodenně dobrodružství, tak touží po jediném: Rodině. Podaří se jim nalézt to, co chtějí?

Phoenix je nejenom o hledání sebe sama, ale především o k dokonalosti provedených efektech. Zpomalené scény, vlající vlasy v jasném světle či čistá zářící energie pohlcující svoji oběť. Co si divák bezesporu užije, je závěrečný souboj, kdy hlavní hrdinové postupně odhalí všechny svoje schopnosti.

I přestože je Dark Phoenix jedním z mnoha komiksových klišé, tak divákovi přichystá neuvěřitelnou porci efektů, jízdy za doprovodu nádherné hudby Hanse Zimmera, která skvěle zakončuje tuto marvelovskou letní novinku.

Rok: 2019
Režie: Simon Kinberg
Hraje: Sophie Turner
Hodnocení: 70 % Michaela VolákováKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.