UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dark mode na Bazoši – přejděte na temnou stranu

Dark mode na Bazoši – přejděte na temnou stranu
18.01.2022

Tmavý zobrazovací režim, zvaný též dark mode, je stále populárnější zejména mezi uživateli chytrých telefonů.

Jde o přepínač, který změní barevné schéma webové stránky tak, aby zobrazovala světlý text na tmavém pozadí. Tuto možnost zpřístupňuje stále více webových stránek a ani Bazoš – největší inzertní web v ČR, nezůstává pozadu. Přepnout do tmavého režimu na Bazos.cz není nic složitého. Stačí sjet na libovolné stránce až dolů, kde najdete text: „Tmavý motiv: vypnuto“. Stačí na text kliknout a stránka se okamžitě přepne do inverzního režimu s bílým textem na černém pozadí. Stejným způsobem můžete jediným kliknutím vrátit zpět normální zobrazení. Obdobně můžete zapnout tmavý režim i na zahraničních verzích webu – slovenské, polské i rakouské.

Proč používat tmavé zobrazení?

Dark mode oceníte zejména při slabém osvětlení – displej mobilního telefonu vám nebude svítit do očí a oslňovat vás. Vaše oči se tak budou méně unavovat a nebudete světlem mobilu obtěžovat ani vaše okolí. Můžete jej tedy používat v posteli, aniž byste budili svého partnera, popřípadě v kině, aniž byste rušili ostatní lidi.

Z telefonu či obrazovky počítače navíc v temném režimu vyzařuje mnohem méně modrého světla,  které vám může přivodit potíže s usínáním, zejména pokud si inzeráty na Bazoši čtete večer. Díky tmavému režimu navíc ušetříte baterii vašeho telefonu. Měření ukázala, že u OLED displejů dokáže tmavý režim obrazovky snížit spotřebu telefonu až o 60 %.

Podlehněte vábení temné strany

Kromě toho, že šetří energii a vaše oči, tmavý režim na Bazoši vypadá prostě úžasně. Bílý text na černém pozadí se mnohem pohodlněji čte a ani po delším čase nemáte pocit unavených a pálivých očí. Pokud si rádi procházíte zajímavé inzeráty večer, je pro vás dark mode jasnou volbou.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.