UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Co nás čeká v Čase budoucím?

Co nás čeká v Čase budoucím?
10.03.2018

Zajímá vás, jak si stojí další počin z redakce Fantastické Epochy?

Čas budoucí Adama Skořepy je krátká novela vhodná jako svačina do vlaku. Zpestříte si i vy cestu poutavým vyprávěním o softwaru? Orákulu? Inteligenci?... O malém dítku lidstva?

Čas budoucí je sestaven ze tří hlavních příběhů, nebo spíše období. Hlavní postavy se na první pohled střídají, ale vše se ve skutečnosti točí okolo „zrozence“, „dobyvatele“ a „vladaře“ v jedné osobnosti.

Děj je velmi jednoduchý. V prvním období sledujeme nadanou robotičku, která vede rebelii. Bohužel neúspěšnou, a jako její poslední vzdor pošle do sítě něco nového. Něco inteligentního. Software se postupně učí a rozšiřuje, dokud nemá pod kontrolou celou planetu. Rebelie lidí ovšem provázejí celou knihu, a tak si software, který v příběhu vystřídá mnoho jmen, musí poradit s povstaleckými odboji, Hirokim, mladíkem pocházející z „divočiny“, a dvěma hackery závislými na drogách.

Skoro mě až vyděsilo, jak jsem s touto knížkou spokojená a rozhodla jsem se být intenzivnější v hledání chyb… Žádné jsem nenašla. Někdy si člověk řekne, že je poněkud naivně podáno, jak hlavní postavy postupují dějem. „I bet it´s not that easy!“ Ale nikdo netvrdí, že je to jednoduché. Tuto iluzi vytváří chladné, téměř až robotické vyprávění, které neztrácí nikde čas.

Potřebovala se dostat na univerzitu?
Dostala se a vystudovala.
Naplánovali převrat?
Uspěli, a pokud neuspěli, měli náhradní plán.
Někdo blízký mu zemřel?
Zaplakal si a šel dál! Na tohle nemáme čas. Šup šup!

JDEME NA KREVNÍ TESTY
Možná máme s autorem stejnou krevní skupinu. Chtěla bych si s ním sednout někde v kavárně nad jednou jedinou otázku… Kosatky?! Svým způsobem se mi to líbí, ale proč? Nápad skvělý, přitroublý, originální… ALE PROČ?? Cítím se rozpolcená.

Obálka od Janky Michailidu se mi velmi líbila. V jednoduchosti je krása. Jen bych si knížku při prvním prohlížení v knihkupectví spletla s pohádkou.

Velmi oceňuji nakladatelství Epocha, že vydalo novelu. Je tak trochu zavedené, že novela je svým rozsahem nejnepohodlnější. Na sborník je moc dlouhá a na knížku krátká. Já bych se ale rozhodně nezlobila, kdyby se vydávaly častěji. A přece jen je naopak pro většinu autorů novela na psaní nejpohodlnější.

A SLOVO ZÁVĚREM
První myšlenka po dočtení knihy, než se mi vše pečlivě rozleželo v hlavě, byla, že lidstvo je tak strašné, že od něj uteče i jejich nepřítel. Doporučuji k přečtení? Rozhodně.

 
HODNOCENÍ 10/10

Čas budoucí
Napsal: Adam Skořepa
Nakladatelství Epocha
Autor obálky: Janka Michailidu
1. vyd., měkká vazba, formát 110x180, 72 stran

- - - -
Recenzi pro Vanili.cz napsala Barbora Vrobelová
 
 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.