Celkem příjemný návrat do Lesa přízraků

Celkem příjemný návrat do Lesa přízraků
07.05.2020

Zatím poslední dobrodružství Juraje Červenáka a Joachima Steina přináší opět audio vydavatelství Tympanum

V šestém případu se vyšetřovatel Stein se svým pobočníkem, kaprálem Bohdanem Jarošem vydává strávit advent se svou rodinou na Stříbrné skále nedaleko Trutnova na úpatí Krkonoš. Jenže tohle nebudou poklidné Vánoce. Nejdříve unesou Steinovi vepře, po té šlechtičně Beatrix Zilvárové synovce a do toho všeho se ještě přimotá násilná smrt jednoho z předních trutnovských měšťanů. Kdo zná předchozí knihy ze série detektivních případů z Rudolfinské doby, ví, že Juraj Červenák má nejen nastudované dobové reálie, ale také krajové legendy. Nejinak je tomu v Lese přízraků, kde se vyšetřovatel Stein setká se samotným Rübelzahlem.

Stejně jako u Krve prvorozených vsadilo Tympanum na herce divadla Na Fidlovačce Marka Holého. Tak jako dokázal Holý v předchozí audioknize vtisknout odpovídající hlas notáři Barbaričovi, dokáže i zde s přehledem přidat ty správné hlasy všem protagonistům. A to včetně žen. Například měkký tón hlasu Steinovy manželky skvěle kontrastuje s Joachimovým hrubším hlasem. A když pak posloucháte Steinovi dialogy se šéfem Trutnovského podsvětí, je to čirá radost. Přestože je případ spletitý a postav je celkem dost. Posluchač se neztrácí ani v nich a ani v ději. A těch bezmála devět a půl hodiny uteče jako voda v řece Úpě. Navíc ani znělka mezi kapitolami není hlasitější, jako tomu bylo v případě Krve prvorozených.

Sečteno a potvrzeno. Les přízraků je povedeným návratem k mnoha čtenáři oblíbenému vyšetřovateli. Navíc je vidět, že Stein si umí poradit i bez notáře Barbariče.

Hodnocení: 90 falešných mincí ze sta.

Jan Procházka

AUTOR

Juraj Červenák

INTERPRET

Marek Holý

VYDAVATEL

Tympanum

CELKOVÁ DÉLKA

09:28:00

VYDÁNO

2020

 

https://www.tympanum.cz/detail/tbooks-576272-les-prizraku

 Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.