UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Britský komiksový autor Pat Mills přiveze na PragueCon svého hrdinu Defoa

Britský komiksový autor Pat Mills přiveze na PragueCon svého hrdinu Defoa
13.06.2018

Na akci dorazí společně se svým kolegou, kreslířem Stewartem Moorem, se kterým vytváří novou sérii komiksu Defoe.

Pro návštěvníky PragueConu, který proběhne ve dnech 28. až 30. září na Výstavišti Praha, si Pat Mills připravil jedinečnou možnost podílet se na dotvoření příběhu britského hrdiny Defoa. Příběh je zasazen do Čech 17. století, kam se Defoe vydal na lov zombie. Čtenáři se mohou těšit na zajímavé české reálie jako je například hrad Houska nebo Ďáblova bible, navíc mohou pomoci s objasněním toho, proč jsou na Pražském hradě zombíci. Na nových vydáních komiksu a příbězích spolupracuje Pat Mills s kreslířem Stewartem Moorem.

Komiks Defoe vychází v 2000 AD od roku 2007 a s Patem Millsem ho vytvořil kreslíř Leigh Gallagher. Hlavním hrdinou je Titus Defoe, lovec zombie, který v alternativním světě Londýna 17. století se svými společníky bojuje proti rozšíření epidemie nemrtvých.

Časopis 2000 AD, který Pat Mills spoluzakládal, formuje od konce sedmdesátých let britský komiks a našel řadu velkých jmen nejen pro britský, ale také i americký komiksový trh. V 2000 AD publikovala taková jména jako Alan Moore (V jako Vendeta, Z pekla nebo Strážci), Neil Gaiman (Sandman, knihy Hvězdný prach a Američtí bohové), Simon Bisley (ABC Warriors, Sláine), Garth Ennis (Preacher - Kazatel, Punisher) a mnohá další. 

Právě v 2000 AD se objevily i takové série a postavy jako je Sláine nebo Soudce Dredd, které budou také tématem Millsovy pražské návštěvy. Pat Mills se ale autorsky podílel na mnoha dalších známých komiksech, kromě těch britských, spolupracoval i s americkými vydavateli. Pro vydavatelství Marvel napsal mimo jiné sérii The Punisher 2099, s DC Comics pak spolupracoval například na komiksu Batman: Book of Shadows.

PragueCon bude největší popkulturní událost ve střední Evropě. Proběhne ve dnech 28. září až 30. září 2018 na Výstavišti Praha.

Cílem je proměnit pražské Výstaviště v neopakovatelný svět komiksových blockbusterů, seriálových hitů a herních pecek. Návštěvníci si budou moci užít setkání s filmovými a seriálovými hvězdami, koncerty světových kapel, herní turnaje, českou i světovou cosplay špičku, komiksové výstavy, středověké bitvy a mnoho dalších aktivit. www.praguecon.euKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.