UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Představujeme vám vůz budoucnosti BMW i Vision Dynamics

Představujeme vám vůz budoucnosti BMW i Vision Dynamics
17.09.2017

BMW i Vision Dynamics je čtyřdveřový vůz Gran Coupé s dojezdem 600 km, nejvyšší rychlostí 200 km/h a zrychlením z klidu na 100 km/h za čtyři sekundy.

Pouhý rok po premiéře vizionářských modelů NEXT 100, zaměřených na vzdálenější budoucnost, představila BMW Group na autosalonu IAA ve Frankfurtu studii mířící do bližší budoucnosti. BMW i Vision Dynamics je čtyřdveřový vůz Gran Coupé s dojezdem 600 km, nejvyšší rychlostí 200 km/h a zrychlením z klidu na 100 km/h za čtyři sekundy.

Mnichov. Pouhý rok po premiéře vizionářských modelů NEXT 100, zaměřených na vzdálenější budoucnost, představila BMW Group na autosalonu IAA ve Frankfurtu studii mířící do bližší budoucnosti. BMW i Vision Dynamics je čtyřdveřový vůz Gran Coupé s dojezdem 600 km, nejvyšší rychlostí 200 km/h a zrychlením z klidu na 100 km/h za čtyři sekundy. Je to vůz, který ukazuje, jak bude možné v budoucnu propojit elektrickou mobilitu a sportovní eleganci. „U BMW Group budoucnost elektrické mobility již nastala,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „Po silnicích jezdí více našich elektrických vozů než našich tradičních konkurentů a naše další expanze na poli elektřinou poháněných vozů je součástí strategie MUNBER ONE > NEXT. V roce 2025 budeme mít v nabídce 25 vozů s elektrifikovaným pohonem, z nichž bude 12 čistě elektrických. Konceptem BMW i Vision Dynamics ukazujeme, jak vidíme budoucí elektrický model zasazený mezi aktuální modely i3 a i8 – bude to dynamické a progresivní čtyřdveřové Gran Coupé. Pracujeme na elektrifikaci modelů hlavní značky BMW a současně posunujeme BMW i do zcela nové dimenze.“

BMW i posunuje úroveň inovací

BMW i je synonymem pro vizionářské automobily a nové pojetí prémiové mobility zaměřené na trvalou udržitelnost. „BMW i je inovační silou pro BMW Group,“ vysvětluje Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj. „Právě zde se vizionářská řešení a koncepty budoucnosti stávají nejdříve realitou. Ale BMW i je zdrojem inovací a podnětů také pro naše další značky. BMW i Vision Dynamics nám umožňuje ukázat, jak by mohl vypadat další elektrický vůz BMW. Právě přetváření koncepčních vozů do reality je jednou ze silných stránek BMW.“

Inspirativní design modelů BMW i ukazuje pokrokového ducha své značky nejen vizuálně, ale skutečně je velmi pokrokový. „S modely i3 a i8 jsme navrhli revoluční vůz do města a revoluční sportovní automobil,“ vysvětluje Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design. „Koncept BMW i Vision Dynamics nyní ukazuje, jak lze propojit elektrickou mobilitu s typickými vlastnostmi BMW: dynamikou a elegancí. Současně tímto způsobem ukazujeme, jakým způsobem se může vyvíjet nabídka modelů, stejně jako designérský styl BMW i.“

Méně znamená více – designová identita BMW i

Pohled na koncept BMW i Vision Dynamics ukazuje další evoluci klasických proporcí BMW, opírajících se o dlouhý rozvor, plynule se svažující střechu a krátké převisy karoserie. Tím se dosahuje působivé kombinace elegance a dynamiky. Siluetu zvýrazňují velké a jemně konturované plochy, což dodává automobilu výraz, jako by byl vytvořen z jednoho kusu. Jednotlivé detaily jsou navržené v rámci důrazu na minimalizaci aerodynamického odporu. Těžko postřehnutelné spáry a skla umístěná až těsně u povrchů karoserie dodávají automobilu moderní a technicistní výraz. Napětí mezi rozměrnými plochami a pečlivě navrženými detaily poukazují na inovativní technologie, použité pod vnější slupkou vozu. Automobil přesto působí spíše decentně, než aby svůj charakter dával najevo módními výstřelky. A přesně tím posiluje designovou identitu značky BMW i, shrnutou pod heslem „Méně je více“.

Ikonická grafika oken symbolizuje řešení interiéru budoucnosti

I přes jemně navržené plochy ukazuje grafika bočních oken konceptu BMW i Vision Dynamics jasnou příslušnost ke své značce. Tento designérský prvek, který byl patrný již na původních konceptech značky BMW i, působí velmi svěžím dojmem, je funkční a současně dodává vozu silnou identitu. Symetrický tvar zajišťuje optimální výhled všem členům posádky a dodává vnitřnímu prostoru sportovní charakter. To je velmi důležitá vlastnost pro automobily budoucnosti, zejména s ohledem na vozy vybavené polo- nebo plně-automatickými systémy řízení. Specifické zážitky z jízdy přináší také průhledný skleněný pás propojující čelní a zadní okno. I přes velmi dynamický vzhled působí vnitřní prostor díky tomuto prvku velmi vzdušným a prostorným dojmem. Při pohledu zvenku dodává nepřerušený černý pás střechy automobilu více kompaktnosti.

Povědomé prvky přídě s novým výrazem

Výrazné a uzavřené ledvinky, tvořící masku chladiče na minimalistické přídi, jsou nejen grafickým prvkem propojujícím koncept BMW i Vision Dynamics s vozy BMW minulosti, ale současně jsou vyjádřením technologického pokroku a používání nejmodernějších technologií. Typická maska chladiče je nyní vybavena mnoha senzory, a stává se tak „inteligentním“ prvkem celého vozu. Světlomety působivým způsobem kombinují tradici a modernu. Mají velmi nízký tvar, ale prostřednictvím LED prvků přinášejí nové pojetí typického prvku BMW v podobě dvojitých kruhových světlometů na každé straně vozu.

Dynamický výraz stabilní zádě

Jemně navržené křivky a horizontální linie dodávají zadní části přitažlivý dojem síly a výkonu. Spodní část vozu je výrazně širší než střecha, což automobilu dodává svalnatý výraz. Nejvýraznějším prvkem zadní části jsou nově interpretovaná světla s tvarem písmene L. Jsou velmi tenká a umocňují dojem dynamické efektivity. Svým tvarem současně podtrhují značnou šířku vozu a jeho pevný postoj na silnici.

BMW i Vision Dynamics je z každého úhlu pohledu ztělesněním moderny, progresivity a vzrušující technické estetiky. Ukazuje cestu, po níž se BMW vydává, a jednoznačným způsobem ukazuje vizi budoucnosti BMW Group, jež spočívá v emocemi nabité elektromobilitě. BMW se i v budoucnu bude zaměřovat na sportovně-elegantní vozy.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.