UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Aufmachen! Gestapo Mars!

Aufmachen! Gestapo Mars!
03.04.2018

Tomáš Slavík uposlechl výzvu. Jak to dopadlo se dočtete v jeho recenzi

Všichni víme, jak dopadla 2. světová válka. Z pohledu Cartera Sloana je to ale jinak. V knize Gestapo Mars totiž německá Říše zvítězila. Příliš dalších informací se ale o alternativní minulosti nedozvíme. Krom vítězství Reichu je ještě zmíněno zničení valné části Země při dopadu atomových bomb, osídlení Marsu a dalších planet. Říše teď obsahuje zhruba 400 světů a ústředí její tajné policie je právě na Marsu.

Možná jsem vás začal nudit teorií Sloanova světa. V knize je naštěstí vše servírováno průběžně, takže nedostanete přednášku na několik odstavců o tom, jak funguje knižní svět, kdo je dobrý a kdo špatný, ale rovnou se seznámíte s hlavní postavou, která se probírá z dlooooouhé stáze a tím, jakým způsobem autor – Victor Gischler – vypráví. A ten vypráví tak, že se s tím zrovna nesere… ano, tohle slovo je adekvátní, pokud od hlavních postav čekáte vybraný slovník, budete zklamaní. Gestapo Mars se totiž odehrává za takových situací a v takových prostředích, že na nějaké zdvořilostní kudrlinky není čas.

Agent Sloan je totiž v podstatě okamžitě seznámen s plánem svého nasazení a vyslán na druhý konec vesmíru. Jak už to tak ale s plány bývá, něco se podělá… pak se něco posere… a pak jde vlastně všechno… víme kam. Přesto se agent Sloan nevzdává a pomocí zbraní (ty používá na slizké mimozemšťany – Coriandony) i svého penisu (ten na sličné děvy) si probíjí cestu mezihvězdným prostorem vstříc svému cíli, kterým je dcera Mosazného draka.

Škoda je, že si tu cestu probíjí poměrně rychle a, krom několika mezizastávek, poměrně přímočaře. Děj odsýpá tak rychle, že se na konec knihy dostaneme mnohem dřív, než by nám bylo milé. Není prostor pro širší vylíčení světa, ve kterém se vše odehrává, zjistíme, že zde soupeří několik frakcí, ale o hlubším pozadí už nic. Stejně tak jsou poměrně zbytečné odkazy na nacismus. Krom několika zmínek o Říši a nadávek „u Himmlerových koulí“ by vlastně mohlo jít o jakýkoli jiný kult, sektu, hnutí či prostě jen lidstvo obecně.

Na druhou stranu tak není prostor pro nudu, bojové scény střídají ty sexuální a vše je prokládáno vtipnými rozhovory a v několika případech i dějovými zvraty, které nejsou úplně očekávatelné. Kniha tak dokáže zabavit a pokud máte rádi nenáročnou akční sci-fi literaturu, rozhodně není důvod si ji nekoupit. Dle rychlosti čtení budete mít vystaráno o zábavu na několik odpolední či večerů.

GESTAPO MARS
Autor: Gischler Victor
Žánr: sci-fi
Počet stran: 256
Provedení: brož.
Rozměry: 145x205
Překladatel: Zdeněk Milata
Autor obálky: Lukáš Tuma
Vydal: Fantom Print

- - -
Pro Vanili.cz přečetl a sepsal Tomáš Slavík.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.